enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bitkisel Çözüm Önerileri

Bitkisel Çözüm Önerileri
A+
A-

Çoğumuzun anneannemizden ya da babaannemizden kısaca büyüklerimizden duyup uyguladığı bazı bitkisel çözüm önerileri vardır. Halk arasında “koca karı ilacı” olarak bilinen ve bazı kişilerin onayladığı bazı kişilerinse onaylamadığı bir takım doğal metotlar günlük rutinimizde yer almaktadır. Uygulama esnasında bazen doğru sonuçlar verebiliyor ancak tam aksi de mümkün. İşte sizin için derlediğimiz birkaç öneri. Mesela dişiniz çok ağrıyor ve doktor korkunuz var. Karanfil yağı diş ağrısına iyi gelebilir.
Bitkisel Çözüm Önerileri
Bu şifalı bitkinin yağı yüzyıllardır ağrı kesici olarak kullanılmış. Bir miktar zeytinyağı ile karanfil yağını karıştırıp ağrıyan dişinize uyguladığınızda ağrıyı kesebilir. Ancak karanfil yağı kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. 3/4 çorba kaşığı karanfil yağı kullanmanız yeterli olacaktır. Aksi halde bu yağ sizin için bazı sıkıntılara neden olabilir. Mide ağrısı için de önerilen karbonat. Tadı kötü olsa da ve bazılarımız için pek uygun olmasa da aslında mideyi rahatlatması bakımından uygun bir ürün karbonat.
Aynı zamanda iyi bir diş temizleyicisi olan karbonat bir bardak suyun içersine bir çay kaşığı kadar atıldığında mide ağrısını kesebiliyor. Bir diğer şifa önerimiz herkesin sevsin ya da sevmesin, evinde bulundurduğu sarımsak. Aslında sarımsağın faydaları herkesçe malum ama biz burada birkaç ilave yapacağız. Sarımsağın tansiyonu düzenlemesinin yanı sıra vücutta oluşan ödemin atılmasına ve böylece kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir.
Ayrıca hazımsızlığa iyi gelip idrar söktürücü özelliğinin olması, böbreklerin düzgün çalışmasına yardımcı olması, ayrıca cildi güzelleştirmesi ve saçların güçlenip uzamasını sağlaması özelliği de var. Bunun yanında eklem ve kas ağrılarına iyi gelen bir bitkidir. Diğer bir şifalı bitki de zencefil. Aslında zencefilin faydaları saymakla bitmez. İyi bir kalsiyum, B ve C vitamini kaynağıdır.
Bunun yanında kansere karşı koruyucu bir etkiye sahip olan zencefil aynı zamanda bulantı ve kusmayı da önler. Ciltte oluşan iltihaplara ve yaralara da iyi gelir. İyi bir iltihap söktürücü özelliğe sahiptir. Kadınlarda adet düzensizliğini ortadan kaldırır. Doğada mavi renkte bulunan tek bitki olan yaban mersininin de birçok yararı vardır. Çok iyi bir antioksidan özelliğe sahip olan bu bitkinin ishali kesme ve şeker hastalığına iyi gelme özelliği de bulunmaktadır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki bunlar sadece öneri niteliği taşımaktadır. Bir uzmandan yardım almak en uygun yoldur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica