enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aşka Dair Ne Biliyoruz ?

Aşka Dair Ne Biliyoruz ?
A+
A-

Dünya var olduğundan beri vardır aşk. Herkesçe de bir tanımı yapılmaktadır. Herkesin aşka yüklediği anlam ve ondan beklediği farklıdır. Bu yüzden herkes kendince bir şeyler söyler bazı fikirler yürütür. Oysa o kadar derin düşünmeye gerek yoktur belki de.  Şairin dediği gibi “Bir ısıtır, bir üşütür, bir güldürür, hem sağlık hem hastalık gibisin.” yani aslında hayatın kendisidir. Aşk için büyük hesap yapmaya gerek yoktur aslında basit bir dört işlem gibidir. İki ile ikiyi toplamak yada çarpmak kadar basittir.iki insan aşıktır ve seviyordur hepsi bu. Asıl zor olan ona yüklediğimiz anlam ve ondan beklediğimizdir. İnsan gerçekçi olduğu müddetçe mutlu olur.
Aşka Dair
Bu aşk içinde geçerlidir. Kadınlar hep mükemmel sevgilinin peşindedir. Oysa mükemmel insan olmadığı gibi mükemmel sevgili de yoktur. Önemli olan onun yanında kendinizi nasıl hissettiğinizdir. Eğer mutluysanız sorun yok. Çünkü aşk, yağmur sonrası düşen damla gibidir: tek ve değerli. Canlılık katar insana. Bu yüzden mutlu olmak sizin elinizdedir. Kadınlar hep hayalindeki  sevgiliye aşık olurlar ve bu durumu karşısındaki erkekle bütünleşririler. Oysa bir gün arkasına bakmadan dönüp gittiği gerçek sevgilisidir.
Yani kadınlar hayallerindeki mükemmel erkeğe aşık olurlar ancak ayrılırken gerçek sevgililerinden ayrılırlar. Aşkın sizi bulmasına izin vermelisiniz. Ancak hiçbir zaman bu aşk uğruna kendinizden vazgeçmeyin. Kararlı ve istekli olun, ne istediğinizi bilin. Sevin ve sevilin fakat kendi benliğinizden de ödün vermeyin. Unutmayın siz kendiniz olmadıkça aşkı da yaşayamazsınız. Bu ancak saçma bir bağımlılık olur. Buna izin vermeyin. Sevin ama tapmayın, bağlanın ama bağımlı olmayın.
Çünkü böyle bir durum sizi çok üzebilir ve sizde derin izler bırakabilir. İnsanın var olduğu yerde aşkta vardır. Aşk su kadar nefes kadar gerekli ve doğaldır. Bu yüzden aşka olanüstülükler yüklemeyin. Mutlu olmak istiyorsanız onu olduğu gibi yaşayın. Elde etmek için çaba harcayın ama bu uğurda kendinizi kaybetmeyin. Aşkın sizi bulmasına izin verin. Unutmayın aşksız yaşanmış bir hayat beyhude yaşanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica