Kadın.Net

Sağlıklı Beslen Uzun Yaşa

Sağlıklı Beslen Uzun Yaşa

Sağlıklı ve uzun yaşayabilmek için beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz ve önem vermemiz gerekiyor. Düzenli beslenmek sağlık açısından önem arz etmekte. Uzmanlar sağlıklı beslenerek 100 yıl yaşamanın mümkün olacağı görüşündeler. Beslenme uzmanları sağlıklı bir bünye için uygun beslenmenin sırlarını bizimle paylaşıyor. Sağlıklı beslenmenin ilk basamağı olarak bol içmek, sarımsak, yumurta gibi besinleri tüketmek geliyor. Bunun yanı sıra her gün 6 ile 8 saat arası aralıksız uyumak gerekiyor.
Sağlıklı Beslen Uzun Yaşa
Sabahları soğuk duş almak kan dolaşımına iyi geliyor. Kahvaltıyı kral gibi, öğle yemeğini pres gibi, akşam yemeğini fakir gibi yememiz gerekiyor. Bol su içmek çok önemli bir husus. Yumurtayı kahvaltıdan eksik etmemelisiniz. Haftada en az 2 ile 3 defa 1 porsiyon balık tüketin. Havuç yemeyi ihmal etmeyin. Her gün bol miktarda meyve yiyiniz. Meyveler iyi birer antioksidan kaynağıdır. Bunların başında kivi, portakal, limon, incir, yaban mersini , papatya başta gelmektedir.
Mevsiminide tüketilmiş her sebze çok faydalı olacağından bol bol mevsimine uygun sebze tüketin. Hazır gıdalar ile kızartmadan uzak durun. Her gün az miktarda omega değeri yüksek badem, ceviz fındık,  gibi yemiş tüketin. Bu hem günlük enerji ihtiyacınızı karşılar. Uzun vade de ise cildin yaşlanmasını geciktirir. Günde en az 3 bardak kahve tüketmek kasları rahatlatacağından özellikle spor yapanlar için faydalı olacaktır. Haftada en az bir kez secdikleriniz ve dostlarınızla zaman geçirmelisiniz. Bu mutlu olmanızı sağlayacaktır.
Çağımızın hastalığı olan obezite ile savaş içinde olan uzmanlar herkezi sağlıklı yaşam için bilinçli olması konusunda uyarıyor. Özellikle gelecek nesillerde obezitenin kat kat artması bekleniyor. Bunun sebebi çok küçük yaşta fast-food tüketimi olduğu söyleniyor. Hazır gıdalar sağlığı bozarken bir yandan da obezite için tehtid oluşturuyor. Obezite ile savaş bir çok ülkede yapılıyor. Daha sağlıklı beslenerek sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olarak ömrünüzüde uzatmış olursunuz. Sağlıklı cinsellik yaşamak içinde doğru beslenmenin önemi yüksektir. Sağlıklı ve doğal beslenen kişilerde cinsel performans gücü çok daha fazla olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Fazla kilosu olan kişilerde cinsel soğukluk gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica