enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Akşam Yemek Zararlı mı?

Akşam Yemek Zararlı mı?
A+
A-

Akşam olduğu zaman yemek yenilir ve ayakları uzatıp televizyon karşısına geçen bir millet olarak kilo almaya nasıl bu kadar müsait olduğumuz apaçık ortada. Televizyon karşısında atıştırılan cips, kola, çekirdek, tatlı bunlar yemekten sayılmadığı için bize vereceği zararı bilemeyiz. Enerjisi bol gıdalar yediğimiz için ev içinde ne kadar hareket ederseniz edin bu yenilen gıdaları yakamazsınız bu şekilde uyuduğunuz zaman bu yakılamayan kaloriler size yağ olarak gece geri döner. Özellikle yoğun bir şekilde yedikten sonra uyumakda oldukça zararlı olacaktır. Mideye yapılan bu şekilde yüklenme ve hazmın zor olduğu vakitlerde mide hastalıklarına da yol açılması olası bir durumdur.
Atıştırmayı seviyorsanız mutlaka belli ölçüde yemeli kendinizi kontrol altına alın ve ne kadar yediğinize dikkat edin. Akşam olduğu zaman atıştırmak istiyorsanız mutlaka hafif ve zararsız gıdalar tüketmeye özen gösterin. Çok geç saat olmadan atıştırmalarınızda son bulmalı ve uyumadan 2 saat önce yemek yemeği bırakmalısınız. Atıştırırken yüksek kalorili gıdalar değil daha sağlıklı hafif kalorisi az gıdalar tercih edilmelidir. Özelliklede televizyon karşısında atıştırmak zorunda değilsiniz.
Film izlerken zaten ne yediğinizin farkında değilsiniz yedikten sonra farkına vardığınız bi durumdasınız neden sürekli yemek yeme ihtiyacı duyduğunuzu öncelikle keşfedin. Stresli olduğunuzdami daha fazla yersiniz. Stresli olduğunuzda mutlaka biti çaylarını deneyin. bitki çayları vücudunuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve öte yandan ruhunuzunda rahatlamasını sağlar.
Akşam yemek yemek kesinlikle saat 8’den sonra zararlı olabilmektedir. Yenilip yatıldığı zaman vücuttan atılamayan enerji yağ olarak depolanır. Aşırı kilo almanın nedenleri arasında yer alır akşam yemek yemek. Su içsem yarıyor devrini artık kapatmak gereklidir. Bizde genetik demekde bahanelerden birisi. Çocuklar inanmaz bu devirde su içerek kilo alınmasına. Gün içerisinde yedikleriniz akşam saatinde hareketsiz kalarak yedikten sonra uyuduğunuz düşünülürse su içseniz yarar evet ama iyi anlamda yarar sadece su içerek yararlı bir şey tüketmiş olursunuz. Hangi saat olursa olsun su içmek sağlığınıza ve diyetinize çok faydalı olacaktır. Su içseniz yarayacak. Su vücuda çok faydalıdır ve faydalı olarak yarayacak hepimiz biliyoruz ki su içmek kilo yapmaz kendimizi kandırmayalım.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica