enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

10 Detoks Kaynağı

10 Detoks Kaynağı
A+
A-

Detoks ile vücuttan zararlı toksinler atılır hem bedenen hemde ruhen temizlenme sağlanır. Detoks için kürler hazırlayabilir yada detoks etkisi yapan yiyecekler tüketebilirsiniz. Mutfağınızdaki 10 detoks besinini sizlerle paylaştık. Detoks yaparak bedeninizi temizlerken ruhunuzuda arındırırsınız.
Detoks kaynağı 10 besin
– Sarımsak şifa kaynağı olmasıyla bilinir ve toksinlerin atılmasına zararlı atıkların kolaylıkla çıkmasına yardımcı olan sarımsak kalbi de güçlendirerek kalp krizi riskini azaltır. Sarımsak damarların genişlemesine güçlenmesine yardımcı olur.
– Kanser önleyici özelliği ile bilinen brokolide iyi bir detoks aracıdır. Enzim güçlendirici olan brokoli detoks etkisiyle vücuttan toksinlerin zararlı atıkların giderilmesine yardımcı olur.
– Zengin bir antioksidan olan yeşil çay karaciğerin etkisini arttırmaya yardımcı olan katesin adlı madde içerir. Yeşil çay günde 1 bardak mutlaka içilmesi gereklidir.
– Yemeklere, salatalara ve çorbalara katılan dereotu idrar söktürücü özelliğinin yanında içeriğinde bol miktarda mineraller içerir. bu sayede vücudun alması gereken minerallerin kolaylıkla vücuda alınmasını sağlar. İdrar söktürücü olan dereotu bu sayede toksinlerin kolaylıkla atılmasına yardımcı olur.

– Limon yüksek oranda C vitamin içerir ve bu sayede detoks etkisi artmış olur. Vücuttan kolayca toksinlerin atılmasına yardımcı olan limon suda eriyen özelliği ve ayrıştığı toksinler sayesinde iyi bir detoks kaynağı olur.
– Sebze ve meyvenin her renkte olanın çok fazla faydası olduğunu bildiğimiz üzere koyu yeşil  sebzelerde oldukça faydalı. Koyu yeşil sebzelerin en önemli özelliklerinden birisi vücutta biriken ağır metalleri ve kimyasalları temizler. Bu sayede karaciğerinde temizlenip korunmasına yardımcı olur. Sebzeleri çiğ olarak tüketmek gereklidir.
 – Susam’ın da vücuda çok faydası vardır. İki çeşit detoksa yarayan enzim üreten Karaciğer’in her ikisinide tetikleyen özelliğe sahip olması susam’ın önemini arttırıyor.
– Detoks ile ilgili hemen hemen her makalede yazan lahana suyu ve lahana oldukça önemli ölçüde toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.
–  C vitamini açısından oldukça zengin olan meyveler güçlü antioksidan kaynağıdır. Vitamin ve mineralleri zengin olan meyveler içeriğinde bol miktarda su barındırır.
– Çoğu insan adını belkide ilk defa duymuştur karnıyarık otu’nun. Bu bitki kolestrolden ve toksinlerden kurtulmanıza büyük bir yardımcıdır.
 
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica