enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Zayıflatan Bitki Çayları Hangileridir?

Zayıflatan Bitki Çayları Hangileridir?
A+
A-

Eğer gün içerisinde alınan enerji miktarı yani kalori miktarı harcadığımızdan çok fazla ise kilo almak kaçınılmaz olur. Hiçbir bitki çayı tek başına zayıflamanıza yardımcı olmaz. Mutlaka gün içerisinde aldığımız kalori miktarı, sağlıklı beslenip beslenmediğimiz, hareketimiz bunların hepsi aslında kilo alma ve kilo vermede çok etkilidir. Kişiye özel bir diyete ek olarak fiziksel aktivite mutlaka uygulanmalıdır. Eğer kilo vermek istiyorsanız ve bunun içinde bitki çaylarından faydalanmak istiyorsanız bitki çaylarını doğru ve bilinçli bir şekilde tüketmelisiniz.

Zayıflatan Bitki Çayları Hangileridir

Bazı bitki çayları kilo vermeye yardımcı olabilir bunların en başlıcası olan yeşil çaydır. Yeşil çay hem kansere karşı koruyucu olduğu için hem antioksidan içeriği çok yüksek olduğu için hem de metabolizmayı hızlandırmada bize katkı verdiği için de çok tavsiye ettiğimiz bir çay türüdür. Eğer yeşil çayın tadı çok buruk veya çok acı geliyorsa tüketim konusunda biraz zorluk çekiyorsanız o zaman beyaz çayı tavsiye etmek çok doğru olur. Beyaz çay yeşil çayın daha farklı bir zamanda toplanmış bir versiyonudur ve tadı daha hafif yine aynı şekilde metabolizmayı hızlandırmaya kakı veren güzel bir bitki çayıdır.

Zayıflatan Bitki Çayları HangileridirZencefil çayı da yapılan bazı bilimsel çalışmalarda kilo vermeye yardımcı olduğu söylenilen bir bitki çayıdır. Yine biberiye çayı, sinameki çayı, mate çayı maydanoz çayı gibi pek çok çayı da aslında gazetelerde görebiliyoruz veya arkadaş tavsiyesi ile kilo vermeye yardımcı şeklinde kulak misafiri olabiliyoruz. Bu çaylar vücuttaki fazla suyu atığı için su kaybına sebep olur su kaybı sonrasında da kilo kaybı söz konusu olmaktadır ama aslında tartıda gördüğümüz kilo gerçek bir kilo kaybı değildir bu yüzden bu tarz su kaybına sebep olan bitki çaylarını kilo vermek amaçlı kullanmanız sağlık açısından bir risk yaratabilir.

Zayıflama çayları gereğinden fazla kullanılırsa ne olur?

Gün içerisinde ortalama 3-4 kupadan fazla bitki çayı tüketmek sağlık açısından çok doğru olmamaktadır. Örneğin uzun süre sinameki otu ile yapılan bir bitki çayı tüketen kişilerde baş dönmesi, kansızlık, çarpıntı, mide kanaması, bağırsakla ilgili kanamalar oluşabilir. Çünkü bu tarz çaylar vücuttan fazla miktarda su kaybettirdiği için de halsizlik ve yorgunluk yapabildiği için de çok sağlıklı kilo verme sebebi olmamaktadır. Kilo vermeye yardımcı olmak için kullanmak istediğimiz bir bitki çayı varsa buna ek olarak mutlaka kişiye özel bir diyet programı ve fiziksel aktivite uygulanması gerekir.

Zayıflatan Bitki Çayları Hangileridir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica