Kadın.Net

Havuç Deyip Geçmek Olmaz.

Havuç Deyip Geçmek Olmaz.

Bir çoğumuz sadece salatalarda tüketiriz. Oysa saymakla bitmeyecek kadar çok havucun faydası var. Diyette, bazı hastalıklarda önemli rol oynayan havucu sizler için araştırdık.
HAVUCUN ÖNLEDİĞİ HASTALIKLAR
Kanser: Diyet karotenoid çeşitli vücutta serbest radikallerin azaltılmasında antioksidan gücü nedeniyle, anti-kanser etkilere sahip olduğu kesinleşmiştir.
Akciğer Kanseri : Yapılan araştırmalarda havuç tüketenlerin tüketmeyenlere kıyasla daha çabuk akciğer kanserine yakalandıkları belirtildi.
Kolorektal Kanser: Beta-karoten tüketim gelişmesi ile ters bir ilişki olduğu kanıtlanmıştır.
Lösemi: Havuç suyunun faydalarından biri de; ekstresinin lösemiyi öldürdüğü ve lösemi hücrelerinin ilerlemesini durdurduğu kesinleşmiştir.
Prostat Kanseri: Genç erkekler arasında, beta-karoten açısından zengin diyetlere karşı koruyucu bir rol oynar Beslenme Kamu sağlık Bölümü Harvard School tarafından yapılan bir araştırmaya göre havuç tüketenlerin prostat kanserine yakalanma oranı oldukça düşüktür.
Vizyon: Duke göz doktoru Jill Koury, MD göre, A vitamini eksikliği normal görmeye zarar verdiği, gözün fotoreseptör dış segmentleri bozulmaya neden olduğunu belitmiştir. Beta-karoten yüksek gıdalar ile A vitamini eksiklikleri düzelterek görmeyi kolaylaştıran en önemli besinin havuç olduğunu dile getirdi. havuç
Diğer olası faydaları: Havuçtaki antioksidan ve fito kimyasal maddeler aynı zamanda yaşlanma etkilerini geciktirir, kan şekeri regülasyonu ile yardım ve bağışıklık fonksiyonunu artırabilir. Havuç iyi bir kapalı plastik torba içinde buzdolabında saklanır. Yeşiller hala havuç üstüne bağlı iseniz, köklerinden nemi ve besinleri çizim yeşillik önlemek için saklamadan önce bunları kaldırın. Havuç soyulmuş ve tüketen önce yıkanmalıdır. Kıyılmış havuç sarar ya da kek ve tatlı lezzeti nedeniyle kekler gibi fırınlanmış ürünlerde bir madde olarak, salata,lahana salatası olarak kullanılabilir. Önlemler A vitamini aşırı tüketildiği insanlar için toksik olabilir, ama (çoğu vitamin overconsumption takviyesi ile oluşur) tek başına diyet yoluyla elde edilmesi mümkün olabilir. Karoten aşırı tüketildiği cilt renginde hafif turuncu bir renk neden ancak sağlığa zararlı değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevgi Demirel dedi ki:

    Çok yararlı bir bitki, tadı da bir harika. Herkese tavsiye ediyorum

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica