Kadın.Net

Yoga yaparak mutlu bir evlilik

Yoga yaparak mutlu bir evlilik

Yoga, yeni yeni hayatımıza girmiş olsa da bir çok soruna çözüm olarak sunuluyor. Sorunlu evliliklere çözüm olarak da önerilen yoga, bedeni doğru kullanma kılavuzudur. Kişilerin bedensel, zihinsel, ruhsal yapısına olumlu etkenler oluşturur.
Yoga ile stres atmak, yenilenmek, enerji elde etmek, güçlü bir vücut yapısına sahip olmak, mümkün. Sağlığın ve huzurun sizinle olması için yoga yaparak, doğru nefes teknikleri ile gerginliği atabilir, fiziksel yorgunluktan kurtulabilirsiniz.
yoga
Yoga, evli çiftler için de son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Çiftler arasındaki sorunlar genelde strese bağlı gerginlikler ile alevlenmektedir. Çiftler yoga yaparak içlerindeki sevgi potansiyelini ortaya çıkararak, ilişkilerini geliştirirler. Çiftler uzman bir yoga hocası ile birlikte çalıştıklarında, sinir sistemlerini kontrol altına alabilirler. Çiftler birbirine karşı daha hoşgörülü, saha sakin, daha merhametli yaklaşmaya başlarlar. Yoga, beden sağlığını geliştirirken, sinir sistemini düzenlediği için, çiftlerin birbirine karşı tahammul güçleri artarak, öfke kontrolüne sahip olurlar. Özellikle evliliğin ilk yılları ile çiftlerin 40 lı yaşlardan sonraki evliliklerinde görülen sorunlar, yoga terapileriyle azalarak yok olabilmektedir.
Alanında uzman bir yoga hocasına eşinizle birlikte gittiğinizde, ilk bir kaç çalışma sonrasında birbirinize daha anlayışlı, daha sabırlı, daha tahammullü davrandığınızı fark edebilirsiniz. Öfke kontrolüne sahip olmaya başlayan çiftler eskiye nazaran daha az kavga etmeye, daha az sinirlenmeye, daha az eleştirmeye başlarlar. Yoganın ne kadar süre ve ne derecelerde yapılması gerektiğini yoga uzmanı çiftlerin yaşadıkları sorunların derecesine, bedenindeki ve ruhundaki sorunlara göre belirleyebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica