Kadın.Net

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Düğün hazırlıklarının başında gelen gelinlik seçimi, en zevkli ama en kararsız kalınan evlilik hazırlıkları arasında yer alıyor. Zira karşınıza yüzlerce gelinlik modeli çıkıyor ve mağazaya gitmeden önce aklınızda olan gelinlik modeli yerini bir birinden farklı bir sürü gelinlik modeline bırakıyor.
Bu sebeple gelinliğinizi özellikle diktirip satın alacaksanız mutlaka düğün tarihinden 3-4 ay öncesinden bir moda eviye anlaşmalısınız. Provalar, olası fikir değişiklikleri, gelinliğin gününde teslim edilmesini çok etkiliyor. Ayda bir defa en azından provaya gitmeniz gerekiyor ve istemediğiniz veya fikrinizi değiştirdiğiniz detayların tekrar yapılanması zaman alıyor. Gelinliğinizi mümkünse bulunduğunuz şehirden bir moda evinden alın. Böylece sık sık moda evine giderek gelinliğinizin dikim aşamasını yakından takip edebilirsiniz.
gelinlik
Ayrıca aynı şehirde bir moda evi seçerseniz, düğün günü moda evinden bir personeli yanınıza alabilir ve gelinliğin giyim esnasında size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer moda evi size bir yardımcı
tahsis edemiyorsa, son provaya giderken yanınızda bir yakınınızı götürün ve moda evi personelinden yakınıza gelinliği nasıl giydirmesi gerektiğini göstermesini rica edin. Gelinliğinizi de düğün günü giyeceğiniz zaman saç ve makyajınız yapıldıktan sonra giyin. Çünkü saç ve makyaj esnasında gelinliğiniz leke veya başka bir soruna maruz kalabilir. Saçınız ve makyajınız yapıldıktan sonra gelinliğinizi giymeden önce, gelinliğin içinden dışına doğru sarkacak şekilde büyük büyük kağıt havlular koyun ve öyle giyin. Böylece makyajınız ve saç spreyleriniz gelinliğinize leke bırakmaz. Gelinliği giydikten sonra kağıt havluları çıkarıp atarsınız. Bunların dışında gelinliği diktireceğiniz zaman moda evinin gelinlik de kullanacağı ipleri, kopçaları, aksesuarları seçerken dikkatli olun.


Zira kalitesi ürünlerle dikilen gelinlik, düğün esnasında kopçaların kopmasına, iplerin gevşemesine, dikişlerin atmasına sebep olabilir ve buda tam bir facia olur. Bunun yanında eğer size nacizane tavsiyem, gelinliğiniz kendi duvağından ayrı bir duvak daha alın ve gelinliğin duvağını saçınıza kuaförde monte ettirin ve ikinci aldığınız duvağı sadece salona girerken veya nikah kıyılırken kullanıp akabinde başınızdan alıp, sadece saçınızda gelinlik duvağıyla kalın. Çünkü düğün esnasında saçınızdaki duvağın açılıp kapanması esnasında saçınız bozulabilir. Toptancılardan 5 TL gibi çok cüzi bir fiyata gayet güzel simli desenli ikinci duvak satın alabilirsiniz. Bunun yanında gelinliğinizi boyunuza ve beden tipinize göre seçim yapın. Uzun boylu iseniz eteği kabarık balon tipli bir gelinlik seçebilir, kısa boylu iseniz eteği daha düz inen kabarık olmayan, üstü daha uzun tutulmuş bir gelinlik seçmelisiniz.
Bunlar gibi küçük ama çok önemli detaylara dikkat ederek, düğün hazırlıklarının en önemlisi olan gelinlik seçiminde doğru kararlar alabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica