enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İlk Gece Korkusu Erkeklerde de Var

İlk Gece Korkusu Erkeklerde de Var
A+
A-

İlk gece korkusu yaşayan kadınlara erkeklerde korku ile eşlik ediyorlar. Erkeklerin korkusu kadınların korkusundan daha vahim. Gerdek gecesi adı verilen ilk birleşme gecesi  yaklaşırken erkeği saran korkular oldukça ilginç. Erkekler ilk gece için duydukları endişelerini kadınların paylaştığı gibi paylaşmak istemezler. Erkekler ”penisim kalkmazsa’, ‘vajinaya girerken inerse’, ‘ya erken boşalırsam’, ‘eşimi tatmin edemezsem’ diye bir çok korkuyu bir arada yaşar. Bu duruma uzmanlar “balayı empotansı” yani “ilk gece fiyaskosu”  adını veriyor.
İlk Gece Korkusu Erkeklerde de Var
İktidarsızlık ve balayı empotansı  arasında ki fark
Balayı empotansı, halk arasında bilinen iktidarsızlık yani sertleşme bozukluğundan oldukça farklı bir olaydır. Bu iki olayı birbirinden ayıran en önemli fark balayı empotansının sadece piskolojij faktörlere bağlı olmasıdır. Erkekler gerdek gecesi kendisinden beklenen performansı gösteremeyeceği korkusu yaşar ve eşinin yada yakın çevresinin bu durumdan haberi olması duygusu erkeğin cinsel öz güveninin kaybolmasına neden olur. Cinsel birleşme sırasında yaşanılabilecek olumsuzluklar karşısında erkek bir sonraki birleşme için daha bitkin olacaktır ve yapılan başarısız deneme erkek için negatif bir kısır döngü haline gelerek cinsel öz güvenin tamamen yok olmasına neden olur. Piskolojik sorunlara neden olan bu durum erkeğin aylarca sertleşme yaşamamasına neden olur. Birçok kadın erkeğin bu duruma süreklenmesine bilmeden neden olur. Kadınların duyduğu abartılı ilk gece hikayeleri ve eşiyle bunu paylaşması erkekte korkuya neden olacaktır.
Kadınların ilk gece hakkında duyduğu yersiz korkuya abartılı anlatımlar neden olmakta ve kadın erkeğe bunları anlatarak onun tedirgin olmasına neden olur. Cinsel ilişkide kadın istemeden erkekten aşırı performans beklediğini belirttiği zaman erkek endişe içine girer ve eşini tatmin edememe korkusu yaşar. Cinsel ilişkide ilk sefer fiyasko olduktan sonra bir sonraki denemelerde penisin aniden sertliğinin kaybolmasına neden olur ve sürekli her denemede bu kez olacakmı diye düşünülmeside aynı şekilde sertleşme sorununa neden olur. Ön sevişme esnasında sertleşme yaşansada cinsel birleşme sırasında sertleşme bir anda kaybolur.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica