Kadın.Net

Anne Baba – Karı Koca

Anne Baba – Karı Koca

Yapılan evliliklerin nede güzel meyvesidir çocuklar. Ailenin genişlemesine birbirine sıkı sıkıya bağlanmasına yardımcı olan muhteşem bir duygudur anne-baba olma duygusu. Anne-baba olan çiftler zamanla birbirlerinden uzaklaşır ve sadece çocuklar için varoldukları yönünde düşünmeye başlarlar. Anne ve babalar çocukları doğduktan sonra karı-koca olduklarını unutup gece gündüz çocukları için yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar. Dünyadaki en büyük mutluluk olan evlat sahibi olma duygusunun yanında insanoğlunun bazı ihtiyaçları vardır ve eşler birbirlerinin aşk, sevgi ve cinselliği karşılıklı yaşayarak ihtiyaçlarını karşılamalıdırlar. Bu ihtiyaçların doğanın kanunu olarak bilinir ve evliliğin daha sağlam ilerlemesine yardımcı olur. Çatırdayan evliliklerde çocuk yapma planı bir süreliğine sorunlar giderilene kadar ertelenmelidir.
Anne Baba - Karı Koca
Sorunlu evliliklerde çocuklarda yaşanılan huzursuzluktan etkilenir. Eşler gündüz anne-baba gece karı-koca olmalıdırlar. Karı-koca olduklarını unutan çiftlerin bir süre sonra evliliklerinde sorunlar yaşanmaya başlar. Çocukların erken uyuması eşlerin birbirlerine zaman ayırmasına yardımcı olmaktadır. En geç saat 22:00’da çocukların uyumuş olması gereklidir. Erken uyumasının çocukların sağlığı içinde önemli olduğunu unutmamak gereklidir. Saat 22:00 ve 02:00 arası çocuklarının uykuda büyüme hormonlarının en çok salgılandığı zaman dilimidir. Bu saatlerde çocukların mutlaka uyuması gereklidir. Gündüz çocuklarıyla ilgilenen anne ve babalar çocuklar uyuduktan sonra bir kaç saat birbirleriyle vakit geçirme fırsatı elde etmiş olurlar. Geceyi birbirine ayırarak geçiren çiftlerin çok daha mutlu olduğu görülür. Ailede anne-baba arasında yaşanılan uyumlu geçim çocuklarında mutlu birer birey olarak büyümesine yardımcı oluyor.
Eşlerin birbirlerine vakit ayırması ve ortak zevk alınan paylaşımlarda bulunması evliliklerinin daha sağlam ilerlemesine yardımcı olur. Eşler aralarındaki sevgi bağını sağlam kurup birbirlerinin mutlu olmasını sağladığı zaman çocuklara ayrılan sürede anne-baba onları daha fazla mutlu etmekte. Özellikle çalışmayan ve bütün gün çocuklarıyla olan anneler mutlu bir evlilik yaşadıklarını çocuklarına olan sabırlı tavırlarıyla belli ederler. Huzursuz ve mutsuz olan kadınlar çocuklarına karşı çok sert ve sevgisiz olabilmektedirler. Evlilikte yaşanılan her anın tadını çıkarmayı bilen çiftler evliliklerinde ve yetiştirdikleri çocuklarının mutluluğunu yaşarlar. Karı-koca ilişkisinde karşılıklı anlayış ve hoşgörü olmalı çift iletişimsizlik içerisine girmemelidir.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica