Kadın.Net

Ufak Tartışmalar Boşanmaya Neden Olmasın

Ufak Tartışmalar Boşanmaya Neden Olmasın

Evlilikte hoşgörü ve sabır olması gereken en önemli kuraldır. Bir zamanlar deliler gibi aşık olduğunuz sevgiliniz artık çekilmez bir hal aldı ve sizi hiç dinlemiyor diye şikayet ediyorsanız mutlaka düzeltilmesi gereken detaylar vardır. Evlilikte yapılan tartışmalar ilişkinin sağlamlaşmasına yardımcı olsada yaşanan tartışmalar sürekli kavga ile sonuçlanıyorsa yanlış giden birşeyler var demektir. Yaşanılan tartışmaların sonu kavga ile bitiyor ve bu kavgalar günlerce sürüyorsa boşanmaya doğru gidildiğinin habercisidir. Bu noktada uyanık davranmalı ve bir zamanlar aşk ile yaptığınız evliliğin bitmesine izin vermemelisiniz. Evlilikte kadınların en çok şikayet ettiği eşinin kendisini dinlemediğidir.
Ufak Tartışmalar Boşanmaya Neden Olmasın
Bu noktada eşinizin sizi dinlemesini sağlayın ve eleştiri konuşmalardan uzak durun. Hata yapmaya çok müsait bir yapıda olan insanoğlunun hatalarını sürekli olarak yüzüne vurmak doğru bir hareket olmayacaktır. Özelliklede erkekler hatalarının sürekli olarak gün yüzüne çıkmasını istemezler. Eleştiriyi sevmeyen erkekler hatalarının suçlayıcı konuşmalarla söylenmesi durumunda karşısındaki kişiye kulaklarını kapatır ve onu her ne konuşursa konuşşsun dinlemek istemezler. Eşlerinizi eleştirmeyin ve hatalarını söyleyerek tartışmaların alevlenmesinin önüne geçin. Yaşanılan tartışmalarda sabırlı olun ve yumuşak bir konuşma şekli ile eşinizi etkileyin. Unutmayın ki kadınlar kadar erkeklerde güzel ve övgü dolu sözler duymaktan keyif alır. Erkeklerin başarılarını onları gururlandırarak farkettiğinizi gösterin.
İlişkilerin bitmesine neden olan kavgaların olmamasına özen gösterin. Eşinizin dağınıklığı sizi rahatsız ediyorsa bunun düzelmesi için sabırlı olmalısınız. Her gün bağırıp kavga etmeniz bu işin tamamen çözülmesine engel olur. Yumuşak tavırlar ve cilveli konuşmalarla eşinizi etkileyin ve onda görmek istediklerinizi ona yumuşak bir tavırla anlatın. Erkekler sürekli şikayet eden ve bağıran kadınlardan nefret ederler. Boşanmalara neden olan kavgaların en başında sabırsız tutum sergilenmesi gelmektedir. Erkeklerin hatalarını sürekli yüzüne vurmanız onun düzelmemesine ve bir zaman sonra dinlenmemenize sebep olur. İlişkilerde karşılıklı anlayış ve hoşgörü başarılı bir evliliğin anahtarı gibidir. Tatlı dilli olun ve sorunların çözülmesi için uğraşın. Gereksiz tartışmaların içine girmeyin zamanla herşeyin çok daha güzel olduğunu göreceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica