Kadın.Net

Karın Germe Estetiği ( Abdominoplasti )

Karın Germe Estetiği ( Abdominoplasti )

Özellikle kadınlar tarafıdnan tercih edilen karın germe estetik ameliyatı, nadir de olsa erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Kadınlar sık sık aşırı kilo alıp verme, doğum, yaşlılık, deri üzerindeki karın çatlakları, karın sarkması gibi sebepler yüzünden karın germe estetiği ameliyatı olmayı tercih ederler. Karın bölgesindeki aşırı yağlanmadan şikayetçi olan kadınların liposakşın ( liposuction ) yöntemi ile karın bölgesindeki yağları aldırarak, karın bölgesindeki şikayetlerinden tam anlamıyla kurtulamazlar. Çünkü karın bölgesindeki yağlar liposakşın ( liposuction ) ile alındıktan sonra deri sarkması sorunu yaşanır ve derinin tekrar kendini toparlaması zaman alır. Hatta kadının yaşı ilerlemiş ise derinin kendini toparlaması daha zordur. Böyle durumlarda karın germe ameliyatı kesin çözüm sunar.
karin-germe-ameliyati
Karın germe ( abdominoplasti ) ameliyatında, kişinin karın bölgesinde varolan yağ dokusu, sarkan fazlalık olan deri çıkarılır ve karın duvarı kasları anatomik olarak onarılır. karın germe ameliyatı yapılmadan önce karın bölgesindeki deformasyonun derecesi incelenir. Karındaki sarkan fazlalık deri, karın derisinin elastik derecesi, deri üzerinde çatlakların olup olmaması gibi faktörler incelenir. Söz konusu karın çatlakları ve deri sarkması ileri derecede değilse mini abdominoplasti yada mini abdominoplasti ile birlikte liposakşın uygulamasının yapılması yeterli olabilir.
Karın germe ( abdominoplasti ) ameliyatı yapılmaya karar verildiğinde kişinin az da olsa kilo vermesi önerilir. Zira aşırı kilolu kişilerin karın derileri daha kalındır ve karın germe ameliyatı bu sebeple arzu edildiği gibi yapılamayabilir. Bunun yanında aşırı kilolu kişilerin ameliyat sonrası yaralarının iyileşmesi daha uzun süre almaktadır. Bu sebeple karın germe ameliyatından en etkin sonucu almak için ameliyat öncesi doktorun önerdiği kadar bir kilo vermek faydalı olacaktır. Ayrıca sigara kullanan kişilerin ameliyat sonrasında iyileşme dönemi daha uzun olduğu için, doktor ameliyattan ortalama 3 hafta önce sigaranın bırakılmasını ve ameliyat sonrasında da en azından 3 hafta sigara içilmemesini önerir.
Estetik karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Genelde 3 saat kadar süren karın germe estetiğinde ameliyat izi genelde bikini altında kalacak şekilde ve sezeryan izi gibi görünen ancak sezeyan izinde biraz daha uzun bir iz kalır. Ameliyatta kesi açılarak kas tabakasına ulaşılır, deri ile deri altı dokusu kaburga hizasına kadar karın duvarının kaslarından aşağıya doğru çekilir. Fazlalık olan deri ile yağ tabakası elips biçiminde kesilir ve alınır. Ardından göbek deliği tekrar yapılandırılır. Karın bölgesindeki çatlaklar göbek deliğinin altındaysa karın germe ameliyatı ile bu karın çatlakrının olduğu deriden de kurtulur. Ameliyat drenlerin konmasıyla bitiş aşamasına gelir ve kesi yeri 3 kat olarak dikilir. Kişiye ameliyat sonrası eğilerek yürümesi tavsiye edilir ki dikişlerinin zarar görmemesi amaçlanır. Günlük olarak pansumanlar ameliyat sonrası devam eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica