enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Meme dikleştirme estetik ameliyatı

Meme dikleştirme estetik ameliyatı

Meme dikleştirme estetik ameliyatı, gerek yaş sebebi ile gerek emzirme sebebiyle, gerek büyük göğüslü olma sebebi ile memelerin sarkması sonucu, bir çok kadının göğüslerini daha dik bir forma sokmak için başvurduğu estetik ameliyatların başında gelir.
Meme dikleştirme ameliyatındaki genel bilgiler:
Anestezi yöntemi olarak genel anestezi yöntemi ile yapılır.
Hastanede kalma süreci gerektirmez.
Dikiş alınma evresi ise emilen sütürlerdir. Yani kendiliğinden eriyen ve alınması gerekmeyen dikişlerdir.
İş hayatına dönme süreci ortalama 1 haftadır.
İzlerin solması ve tam iyileşme süreci ortalama 1 yıldır.
meme diklestirme
Ameliyat sonra ağır egzersizlerden kaçınılması şarttır.
Meme dikleştirme ameliyat süresi 2 ila 3 saat arasındadır.
Az da olsa görülebilecek bazı olası komplikasyonlar arasında, soluk renkde olsa iz kalması, enfeksiyon riski ve asimetri riski sayılabilir.
Göğüslerin ideal görünümü, meme başı ve etrafındaki doku, kolun merkez hizasıyla aynı olmalıdır. Ancak zamanla gebelik, süt emzirme, hızlı zayıflama, yaşın ilerlemesi gibi nedenler sonunda göğüsler sarkmaya başlar.
Bu aşamada devreye giren meme dikleştirme ameliyatı ile göğüsler boyutları değişmeden oldukça başarılı bir sonuç sergileyerek dikleştirilir.
Meme dikleştirme ameliyatında sarkmış deriyi çıkartmak ve meme içindeki dokuyu şekillendir. Söz konusu bu operasyon sayesinde meme üzerindeki derin deri çatlakları da alındığı için, göğüslerdeki cilt çatlaklarından kurutulmuş olunur.
Meme dikleştirme ameliyatında en çok tedirgin olunan konulardan biri, ameliyat sonrası bebek emzirmek gerektiğinde sorun çıkıp çıkmayacağıdır. Ancak bu gereksiz bir kaygıdır. Zira meme dikleştirme ameliyatında süt bezlerine hiç zarar vermeden işlem yapılır.
Meme dikleştirme ameliyatında sarkmış olan deri uygun yöntemle kesilerek alınır ve meme dokusu tekrar şekillendirilir. Meme başı operasyonun sonunda olması gereken yere taşınır. Operasyon esnasında asla meme başı sinirlerine ve kan damarlarına dokunulmaz. Böylece ne his kaybı ne de olası bir sorun yaşanmaz.
Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında kişi hastanede yatmadan bir kaç saat sonra evine taburcu edilebilir. Kişi ameliyat sonrasında hafif derecede ağrılar hissedebilir. Doktorun önereceği ağrı kesiciler ile bu şikayetler yok edilebilir. Bu aşamada kesinlikle doktorun verdiği ilaçlar kullanılmaması gerekir. Zira kan sulandırıcı aspirin gibi bazı ilaçlar, ameliyat sonrası kanamalara sebep olabilir.
Ameliyat sonrası göğüslerdeki pansumanlar doktor dışında kimse tarafından açılmamalıdır ve kuru tutulmalıdır. Ortalama bir hafta sonra doktorunuz pansumanlarınızı alacaktır.
Göğüslerdeki morarma normal bir görüntüdür ve her geçen gün azalarak yok olacaktır.
Ameliyat izleri 3 ay içinde rengi solarak dikkat çekmeyecek biçime gelecektir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında sigara kullanmamak, özellikle ameliyat izlerinin daha hızlı iyileşmesi açısından çok önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica