Kadın.Net

Boyun Germe Estetiği (Necklift – Gıdı germe)

Boyun Germe Estetiği (Necklift – Gıdı germe)

Boyun germe estetiği, çenenin altındaki gıdı bölgesiyle boyun bölgesine uygulanan, bu bölgelerdeki deformeleri onarmak için yapılan estetik ameliyat türüdür.
Kişinin yaşının ilerlemesi ile yer çekiminin gücü karşısında yenik düşen bedeni, sarkmaya başlar. Gıdı denilen bölgedeki deride zamanla kasların ve yağ dokularının sarkması ile deformasyonlar başlar. İnsan kilo almaya başladığında yağların ilk biriktiği yer gıdı bölgesidir.Kimi insanlarda da bedenleri zayıf olmasına rağmen, gıdı bölgeleri yağlıdır. Böyle kişilerde her zaman olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun görülür. Yaş ilerledikçe de gıdı bölgesinde yağlı deri sarkmaya başlar. İşte bu aşamada boyun germe estetiği uygulanabilir.
boyun germe
Boyun germe estetiği öncesinde boyun bölgesindeki deformasyon ve ameliyat sonrasındaki alınabilecek sonuç değerlendirilir ve karar verildikten sonra ameliyat günü belirlenir.
Ameliyat öncesi aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmaması, sigaranın bırakılması tavsiye edilir.
Ameliyattan önceki 6 saat içinde hiç bir şey yenmemesi, içilmemesi ve ameliyat saatinden 2 saat önce hastanede olunması gerekir.
Ameliyat boyun bölgesindeki deformasyonun durumuna göre liposuction yöntemi ile veya çene altından 3 cm lik kesilerle deri altına girilerek fazla yağlar alınır ve sarkan deri gerdirilerek kulak kenarlarına doğru çekilerek, operasyon tamamlanır.
Ameliyat genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilir. Ortalama 1 saat süren boyun germe estetiği ameliyatından sonra aynı gün evinize dönebilirsiniz.Ameliyattan sonra çene altında bandaj kullanılır ve kişi ortalama 1 hafta içinde normal hayatına dönebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica