Kadın.Net

Slim lipo

Slim lipo

Slim lipo uygulaması esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Uygulama dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. cilt gevşekliği ve bölgesel yağlanma tedavisinde devrim niteliğindeki slim lipo ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulabilinir. Uygulama ile ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar ve temel olarak da deri altında biriken yağları yok eder. Slimlipo Lazer Lipoliz cihazın temelde üç neden ile kullanılmaktadır;
Karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde, Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla
Yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde, gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla
Koltukaltında, terlemenin yok edilmesi amacıyla
SlimLipo
Uygulama bandajlama süresinin çok kısa olduğu, kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve az invaziv, kanamayı önleyen (hemostatik), çok etkilibir yöntemdir. hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için uygulama klinikte de gerçekleştirilebilir. Neredeyse izi yok denecek kadar az gerçekleşen uygulama için yapılan kesi 1-2mm boyutundadır. Uygulamanın sonuç yavaş yavaş 2-3 ay arasında ortaya çıkar ve hasta uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönebilir. Temel olarak 3 etkisi bulunan Lazer Lipoliz işlemi Lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğünün bozulmasına neden olur. Bu nedenle hücrelerin içerdiği yağ hücreler arası alana sızar. İnce bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilecek olan içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede de bırakılabilir.
Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur ki bu bölge Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alandır. Uygulama sonrasında morarma olmaması ya da işlem sırasında ve sonrasında kanama görülmesi bu etkinin sonucudur. Fotostimülasyon etkinin var olduğu alan ise Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alandır. Bu istenilen ve beklenilen bir tekidir çünkü bu sayede kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Uygulama sırasında yapılan işlem sonrasında ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir. Lazer Lipoliz az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Ve uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez işlem bölgesine bağlı olarak 4-7 günlük bir süren korse giyilmesi yeterli gelmektedir.Başta liposuction olmak üzere benzer yöntemlerdeki gibi ilkinden daha travmatik bir prtokol değildir.
Kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir ki klasik liposuction metodlarıyla bu mümkün değildir.
Az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan örneğin karın bel gibi birkaç bölge
Kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan
Boyun ve yüz cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan
Terleme şikayeti olan ( özellikle koltuk altı) hastalar bu uygulamanın rahatlıkla yapılabileceği en ideal hastlardır.
Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. Ve klasik Liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Hastanın uygulama sonrasında zun süre (4-6 hafta) korse kullanmak gerekir ve 10-15 gün süren morluk görülebilir. Uygulama hafifdahi olsa yine de liposuction yönteminde hastanın toparlanması 3- 4 gün almaktadır. Oysa slim lipo uygulamasında ne işlem sırasında ne de işlem sonrasında ağrı, sızı,şişlik ya da morluk görülmediği gibi hasta aynı gün işine dönebilmektedir. Cilt tonusunu olumlu yönde arttıran 3 deep Rf gibi soft masaj uygulaması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir ki bu 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp ödemi azaltanLazer Lipofiz yöntemi ile sağlanacaktır.
Uygulamanın yapıldığı bölgede tekrar yağlanma olabilir bilindiği gibi bu zaten diğer uygulamalarda da görülebilmektedir. Esasen yok edilen yağ hücreleri geri gelmez fakat kişinin çok fazla kalori alması durumunda kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı bulunmaktadır. O halde işlemi tekrar yapmak gerekir. Sonradan böyle bir durum yaşanmaması için doktorlar hastalarına uygulama sonrasında spor yaparak ve dengeli beslenerek eğer yemelerinde de aşırılıklarıvarsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumalarını tavsiye etmektedir. Slim liponun uygulanışına gelince de ilk olarak işlem yapılacak bölge belirlenir ve sonra bölgeye lokal anestezi uygulanır. Ve yağlara özel bir solüsyon verilir. Bu işlem sayesinde yağların yönteme uygun hale gelir ve sıvılaşır.
Bölgede yaklaşık birkaç milimlik kesikten sonra ince bir kanülle içeri giriliyor ve lazer yardımı ile o bölgedeki yağlar eritiliyor. Bu işlemde slim liponun sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ayarlamaları yapılarak işlem gerçekleştirilmektedir. Yine aynı kesikten, yakılan yağlar bir enjektör ile çekiliyor. Slim lipouygulamasının bir diğer özelliği de cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip olmasıdır. Birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden biri de gıdıdır. Boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar, ne kadar kilo verilirse verilsin hiçbir zaman tam olarak istenilen şekilde yok olmuyor. Bugüne kadar denenmiş hiçbir yöntemin tam olarak ortadan kaldıramadığı gıdı sorunu konusunda da son derece etkili olan Slim Lipo doktorlara göre şimdiye kadar ki en kusursuz yöntemdir. Uygulama küçük bir kesi ile ince kanüller yardımı ile ilerleyerek yağları yakmaya ve gıdıyı ortadan kaldırmaya yönelik en etkili uygulamadır.

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica