Kadın.Net

Yeşil Erik İle Gelen Sağlık ve Diyet

Yeşil Erik İle Gelen Sağlık ve Diyet

Meyve ve sebzelerin faydalı saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu meyvelerin arasında oldukça  faydalı ve lif açısından en zengin olan meyvelerden olan erik faydalı olmasıyla birlikte  diyet yaparken vücudun denge kalmasına yardımcı olan zengin bir besin kaynağıdır. Yeşil erik kabızlığın iyi derecede önlenmesine yardımcı olur sindirimin düzenli ve olması gereken oranda çalışmasını sağlayarak kabızlığın önlenmesinde yardımcı olur. Yeşil erik içeriğindeki zengin sindirilebilir lif açısından mide gazının olmasını önler, kabızlık ve gaz probleminin olmasını yüksek oranda önlemektedir.
Yeşil Erik
Yeşil erik bağışıklık sisteminede oldukça yararlıdır. Bağışıklık sisteminin oluşmasında ve korunmasında büyük etki sağlar. Diş  sağlığı açısından da dişlerin kuvvetili olmasına yardımcı olur. Düzenli olarak yenilen erik sert olduğu miktarda diş etlerinin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Yeşil erik diş etinin ve diş sağlığının oluşmasına ve korumasına yüksek oranda yardımcı olmaktadır.
Yeşil erik kansızlık tedavisinde oldukça yardımcıdır. Tedavi sürecinde tüketilen yeşil erik vücutta kan yapımına yardımcı olarak anemi gibi kırmızı kan hücrelerinin eksik olması gibi hastalıkların erikteki bol miktarda C vitamini ve demir içeriği sayesinde önüne geçilir.
Daha sıkı bir vücuda sahip olmak için bol bol yeşil erik tüketmekte fayda vardır. Fit ve sıkı bir vücut için içeriğindeki C vitamini sayesinde bağ dokusu güçlendirilir ve daha sıkı bir vücuda sahip olumasına yardımcı olur.
Diyet yaparken mutlaka ara öğünlerinizde bolca yeşil erik tüketmelisiniz. Yeşil erik kan şekerinizi olumlu yönde etkiler ve yeşil erik yedikten sonra kan glikozu orta seviyede seyretmektedir. Yeşil erik yenerek dengelenen kan şekeri sayesinde kilo vermek çok daha dengeli ve aralıksız  olur. İçeriğinde bulundurduğu antioksidan sayesinde beyin ve kanda bulunan yağ iç zarının zarar görmesini önlemiş olur.
Bir çok hastalığa karşı koruyan yeşil erik soğuk algınlığı, öksürük, akciğer kanseri, astım ve kronik akciğer hastalıklarından da yüksek oranda koruduğu saptanmıştır.  Yeşil erik yiyenlerin bu hastalıklardan uzak olduğu saptanmıştır.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica