enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yeme Bozukluğu Kısırlığa Sebep Olabilir

Yeme Bozukluğu Kısırlığa Sebep Olabilir

Sağlıksız ve hızlı zayıflama yöntemlerini uygulayarak, kısır olma riskini ortaya çıkardığınızı biliyor muydunuz? Yanlış beslenme sistemi ile yeterince salgılanamayan hormonlar kısırlık sorununa sebep olabiliyor.
Özellikle bir kaç yıldır topluma dayatılan zayıflama fikri, genç kızlar üzerinde etkili olup, hızlı ve sağlıksız zayıflama yollarını seçmelerine sebep oluyor. Buda genç kızların hormonlarında sorun yaratarak doğurganlık özelliklerinin hasar görmesine sebep olabiliyor.

Yanlış ve ağır diyetler ile hızla zayıflayan insanların, uzun vadede ciddi sağlık sorunlarınla karşılaştıkları biliniyor. Bunlardan biri de yanlış diyetlerin kısırlık ile olan bağlantısı. Genç kızların zayıf, ince görünme hırsları ile yeme bozuklukları yaşamasının en önemli sebebi. Kadınlardaki yeme bozuklukları yüzünden birden çok hormon yeterli şekilde salgılanmamaya başlıyor.


Akabinde östrojen azlığı sebebiyle üreme sistemleri problemli bir döneme giriyor. Kadının menstruasyon sistemi bozulduğunda doğurganlık özelliği azalmaya başlıyor.Bütün bunların sonunda da çocuk doğuramamak gibi ciddi bir sorun ile kadınlar karşı karşıya kalıyor.
Yeme bozuklukları, kadınlarda doğurganlığı engellediği gibi yine kadınsal bir çok rahatsızlığa sebep olabiliyor. Bunlar arasında kemik erimesi, saç dökülmesi, cilt kuruması, böbrek hastalıkları, karaciğer hastalıkları, kansızlık, tansiyon düşüklüğü, kap ritim bozukluğu, kabızlık, diş eti sorunları, depresyon sayılabilir.
Bu sebeple zayıflamak isterken kesinlikle bir diyetisyen eşliğinde uzun ve sabırlı bir sürece başlamalısınız. Bedeninizdeki hormonların salgılanmasını engelleyecek diyet çeşitlerinden uzak durarak, sağlığınızı riske atmadan zayıflama yöntemlerini uzman eşliğinde uygulamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica