enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yaz Aylarında Saç Ekimi

Yaz Aylarında Saç Ekimi
A+
A-

Saç ekimi uygulaması için mevsimin bir önemi yoktur. Yaz aylarında da yapılabilen saç ekimi uygulamasından sonra denize girmekte sorun yoktur. Yaz aylarında olunmasından dolayı şapka takarak saç ekimi yaptırmanızı saklamanız çok daha kolay olacaktır. Bazı erkekler saç ekimi yaptırdıktan sonra kimsenin bilmesini istemeyerek uzun süre saklamak isterler. Bunun içinde en uygun mevsim yaz ayları olacaktır. Yaz aylarında şapka takılmasına hiç kimse tepki göstermeyecektir.
?akaklara Saç Ekimi
Yaz aylarında olmasından dolayı güneeş için takılan şapka olduğu düşüncesiyle kimse şapka takılmasını sorgulamayacaktır. Yaz aylarında bir diğer avantajı ise saçların daha hızlı uzaması olacaktır. Saç ekiminde sonra deride kabuklanma olmasını şapka en iyi şekilde kamufle edecektir. Saç ekiminden sonra ciltte iyileşme süreci çok önemlidir. Kabarıklık kızarıklık ve kabuklanma kafa derisinde yaşanması normal bir durumdur. Bu günlerde cildin UV ışınlarından korunması gereklidir. Deniz suyu saç ekimi sonrasında yaraların iyileşmesinde yardımcı olmaktadır. Saç köklerine alınan saç köklerinin ekilmesi için atılan kesikler 7 ila 10 gün içerisinde iyileşme gösteriyor.  Bu dönemde güneşin çok yoğun olduğu saatler dışında denize girilmesinde zarar değil yarar olacaktır.
Yazın yapılan saç ekimi sonrasında saç köklerinin terleme yapmaması gereklidir bunun için pamuklu sıkmayan şapka kullanılmalı ve sık sık baş yıkanmalıdır. Saç köklerinde oluşan kabuklanma geçene kadar başın korunması gereklidir. Saç köklerine alınan saç köklerini yerleştirmek için açılan minik kesikler kısa sürede iyileşme göstermektedir. Saç köklerinde oluşan kızarıklık, kabarıklık ve kabuklanma 7 ila 10 gün içinde iyileşme gösterir. Saç ekiminde fut yöntemi uygulandıysa ense kısmında oluşan kesiğin iyileşmesi biraz daha fazla zaman alabilir.
 
 
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica