enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yanlış Saç Ekimi

Yanlış Saç Ekimi
A+
A-

Saç ekimi yeni gelişen teknoloji ile son yıllarda oldukça talep edilen ve erkekler için mucize bir buluş olmayı başardı. Saç ekimi uzmanları saç ekiminde istenilen sonuca tek seferde ulaşıp hastayı memnun ediyor. Saç ekimi ilk yapıldığı yıllarda bazı yapılan uzman hatasından dolayı istenmeyen ve estetik olmayan sonuçlara neden olmuştu. Saç ekimin de yapılabilecek hataların en başında saç köklerinin ters ekilmesi gelmekteydi. Son yıllarda bu hata artık doğru uzmana yapıldığı takdirde tamamen ortadan kalktı. Saç kökleri alındıktan sonra ters yönde ekilmesi kişinin saçlarının çıkmaya başladığında ortaya çıkan ve geri dönüşü olmayan bir hata olarak saç ekimi yapanın bir hatasıydı.
Yanlış Saç Ekimi
Saçlar çıkmaya başladığında ortaya çıkan görüntü kişiyi rahatsız edecek şekilde olmaktaydı. Çim adam görüntüsüne neden olan ters yönde yapılan saç ekimi doğru ve uzman ellerde yapıldığı takdirde mümkün olmamaktadır. Son yıllarda saç ekimi sağlık sektöründe büyük yer almış ve en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri oldu. Yanlış yapılan saç ekim hatalarından bir diğeri ise saç kökleri alındıktan sonra kısa sürede ekilmesi gereklidir. Saç kökleri alındıktan sonra hava ile teması çok uzun olmamalı ve ayrıştırılan saç kökleri beklemeden ekilmelidir. Yaklaşık 4-6  saat bekletildikten sonra ekilen saç kökleri tekrardan çıkmayabilmektedir. Bu durumda ekilen saç köklerinin boşa gitmesine neden olur. Geriye dönüşü olmayan saç ekiminde yapılan hataların telafisi olmamaktadır.
Saç kökleri alındıktan sonra doğru bir şekilde ekilmelidir. Saç kökleri ekildikten 6 ay 1 yıl içerisinde çıkmaya başlar. Bu hata saç köklerinin çıkmamasına neden olur. Yapılan saç ekiminin boşa gitmesine neden olur. Saç ekiminde yapılan hiçbir hatanın telafisi olamaz. Bunun içinde saç çizgisi de çok önemli yer alır. Saç çizgisi belirlenirken kişiye taslak olarak belirlenen çizimler yapılır ve bunun üzerinden hastanın da istekleri dinlenir. Saç çizgisi ekim yapılmadan önce belirlenmelidir ve yüz hatlarına uyumlu çizgi oluşturulmalıdır. Saç ekimi doğru ellerde yapıldığı zaman istenilen sonuç oldukça memnun edici olmaktadır. Saç ekiminden sonra kişi günlük yaşamına devam edebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica