enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ya Aşk Ya Evlilik!

Ya Aşk Ya Evlilik!
A+
A-

Ya Aşk Ya Evlilik
Herkesin yaşadığı büyük ve heyecan dolu aşklar olmuştur. Kimisi bu aşkı evlilikle taçlandırmış kimisi ise evlilikle aşkın büyüsünün bozulacağını düşünerek evliliği tercih etmemiştir. Gerçekten evlilik aşkı sona mı erdiriyor? Yapılan araştırmalarda sadece evlilik değil uzun süreli aşklarda bir gün sona erme noktasına geliyormuş. Evlilikten sonra artık eski heyecan, mutluluk, aşk ve heves kalmıyormuş.
Bunun sebebini değerlendirdiğimizde aşıkken yani evlilik yokken sevgilinizi ne kadar İyi tanısanız da onun hakkında yine bilinmeyenleriniz vardır. Ona karşı bir merak ve gizem vardır. Budur aslında aşkı böyle zinde ve canlı tutan şey. Ancak evlilikten sonra artık her şey biliniyor. Onunla daha çok vakit geçiriliyor ve doğal olarak bilinmeyen bir şey kalmıyor.
Her gün buluşmuş olsanız da gecelerin ayrı kalması ve ona giderken her gün aynı heyecanla hazırlanmanız sayılı saatlerle buluşmanız aşkınızda  bir canlılık katıyor. Evlilik olduğu zaman bunların hiç birine gerek kalmıyor. Ve insanlar kendilerini kimi zaman boşlukta hissediyorlar. Bu yüzden zamanla bir birlerine karşı sadece fiziksel ve cinsel bağlılık kalıyor. Arada ki aşk ve heyecan ortadan kalkıyor.
Sorunların ortaya çıktığı dönemi ise özellikle nişanlılık dönemi olduğunu belirten araştırmacılar. Daha evlilik olmadan bile bu aşamada yaşanan sorunlara dikkat çekiyorlar.  Araştırmacının bu durumu değerlendirmesi ise şöyle olmaktadır.“Aşk sevgiye dönüşür. Bağlılık oluşur. Şefkat, güven, huzur, sevgi daha ön plana çıkar. Hatta yapılan araştırmalar bu değişimin kişinin vücut kimyası ile de paralel olduğunu gösterir.’’
Yani evlilikten sonra hayatınızda çoğu şeyde değişiklik olur. Kimi insan bu durumu daha çok sever kimi insan daha çok sorun yaşar. Aslında araştırmaların haricinde bu durumların yaşanması kişilerin bir birlerine karşı davranışlarına da bağlanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica