Kadın.Net

Tuz ve şeker ile parlak ojeler

Tuz ve şeker ile parlak ojeler

Sizde benim oje kullanmadan yapamayanlardansanız, size sadece, gösterişsiz bir ojenin tuz veya şeker ile ne kadar gösterişli bir hale dönüştürebileceğiniz göstermek istiyorum.
Manikür yaptırdığınız, uzattığınız, törpülediğiniz tırnaklarınıza artık gösterişli bir oje sürme zamanı gelmiş ise benim gibi simli, parlak ojelerden hoşlanıyorsanız ve evinizde o an için böyle bir oje yoksa, ihtiyacınız olan tek şey tuz veya toz şeker.
Evet yanlış duymadınız, tuz veya toz şeker ile parlak ve göz alıcı tırnaklar elde edebiliyorsunuz. Bunun için öncelikle tırnaklarınıza istediğiniz renk ojenizi sürüyorsunuz ve hemen üzerine vakit kaybetmeden tuz veya şekeri bolca ekiyorsunuz ve kurumaya bırakıyorsunuz. Ben her bir tırnağa ojeyi sürer sürmez hemen tuz veya toz şekeri döküp, ardından ikinci tırnağa geçiyorum. Zira önce bütün tırnaklarınıza ojeyi sürüp, ardından tuz veya şeker dökmeye kalkarsanız ilk sürdüğünüz ojeler kuruyabiliyor ve bazı tırnaklar tuzu, şekeri tutarken, ilk sürdüklerinize tuz şeker yapışmıyor ve böylece istenilen sonucu alamayabiliyorsunuz.

tuz ve oje

Bu sebeple kağıt havlu serip üzerinde önce bir tırnağınıza ojeyi sürüp, hemen ardından tuzu ya da toz şekeri serpebilirsiniz. Ojeler kurudktan sonra ojelerin üzerine yapışmış olan tuz veya şeker tırnaklarınızı özellikle loş ışık olan yerlerde pırıl pırıl parlamasını sağlıyor. Beyaz renk ojelerin üzerine serpilen tuz veya şeker buz ışıltıları gibi görünüyor. Diğer renklerde kullanacağınız ojeler ise pullu, simli gibi görünüyor. Asitonla ojelerinizi çıkaracağınız zaman çok bastırmayın ki tırnaklarınızı toz şeker veya tuz çizmesin. Bu riski göze almak istemezseniz, tuz veya toz şekerin altına ojeyi iki üç kat sürebilirsiniz.
Tuz veya toz şekerin zaman içinde dökülmesini engellemek istiyorsanız, tuzu veya toz şekeri döktükten sonra bir süre bekleyin ve kuruyunca üzerine top coat sürün.
Zira top coat hem ojeyi korur, hem matlaşmayı engeller, hem de tırnakları besler. Top coat almak için kozmetik ürünleri satan herhangi bir dükkana girip, ojenizi alırken satın alabilirsiniz. Fiyatı da gayet uygun, ojeye vereceğiniz ücret kadar bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. Tuz ve şekeri ben genelde alix avien marka ojelerde kullanıyorum. Zira en dayanıklı oje markaları arasında yer alıyor.
Kısa sürede farklı ve ışıltılı tırnaklar için bu yöntemi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica