Kadın.Net

Kıvrık Kirpikler

Kıvrık Kirpikler

Rimel “Maskara” Nasıl Sürülür?

Rimel nasıl sürülür? Kıvrık kirpiklere nasıl sahip olunur? Sorularının cevaplarını bu yazımda bulabilirsiniz. Öncelikle rimeli açarken bilmeniz gereken bir kural çevirerek açmak ve pomponlamamak. Çünkü rimeli pomponlayarak açtığınızda içine hava girecektir ve gözünüz mikrop kapabilir. Ayrıca ponponlayarak açtığınızda içine hava girmesinden dolayı çabuk kuruyacaktır.

Kirpik Bakımı

Kıvrık kirpik istiyorsanız öncelikle kirpik maşasıyla kirpiklerinizi kıvırın. Rimeli çıkardığınızda ucunda tüy, fazlalık duran bir şeyler varsa asla kenarına, ağzına sürmüyoruz. Temiz bir beze ya da elimize sürüyoruz.

Kıvrık Kirpikler

Gözlerinizi kapatıp kirpiklerinizin üzerinde boyayabilirsiniz. Bu genelde kirpiklerin dolgun olması için tercih edilen bir yöntemdir. Ama artık yeni fırçaların hepsi kirpiğin üzerine dahi gelebiliyor. Rimeli tam alt ve üst kirpiklerinizin ortasına alıp yukarıya doğru zig zag hareketlerle kirpiklerinizi tarayın. Yine aynı şekilde rimeli alt ve üst kirpiklerinizin arasına koyup gözünüze doğru bastırabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz daha kıvrık olacaktır. Yani gözünüzü kapatmaya çalışırken rimeli de tam ters yöne doğru çekeceksiniz. Rimele baskı uygulamış olacaksınız. Son aşamada iyice kıvrılması için rimeli gözünüzün arasına sokun ve gözünüzü iyice kapatın. Rimeli kirpiklerin yönüne doğru sürün. Eğer topak topak olduysa bir kirpik tarama fırçasıyla onları mutlaka tarayarak açın.

Kıvrık Kirpikler (2)

Bir tane kulak temizleme ya da makyaj temizleme çubuğu yanınızda bulundurun. Bulaşan yerleri bununla temizleyin.

Alt kirpiklere dik açıyla yani fırçayı dik tutarak uyguladığınızda daha az uygularsınız. Yan şekilde tutup dokundurarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz.

Pipetle Kirpiklerinizi Daha Kıvrık Yapabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Pipeti göz kapağınızın üzerine koyup kirpiklerinizi pipete doğru elinizle bastırdığınızda veya bir çay kaşığı koyup onun üzerine bastırdığınızda veya çay kaşığını ters yerleştirip kirpiklerinize doğru baskı yaptığınızda, aynı şekilde kartla parmağınızla bastırdığınızda daha kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız. Aynı zamanda bu aletleri göz çevrenize bulaşmaması için de kullanabilirsiniz.

Rimeli sürdükten sonra az bir şey kurumasını bekleyin ve kaşıkla tersten iterek kurumasına yardımcı olun. Aynı şekilde pipetle, makyaj fırçasının yuvarlak kısmıyla yapabilirsiniz. Önemli olan karşı tarafa doğru kirpiklerinizi itmeniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica