Kadın.Net

Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanır?

Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanır?

Cildi makyaja hazırlarken öncelikle temizlememiz gerekiyor. Temizlemek çok önemlidir. Çünkü; makyaj kalıntıları olan ya da yağlı, kirli olan bir cilt de makyaj çok fazla güzel durmayacaktır. Cildinizi yıkamak, göz makyaj temizleyicisi kullanmak sizin için daha iyi olacaktır.

Cildinizi temizlerken yapılan birkaç tane hata onlardan bahsetmek istiyorum.

Bayanlar genelde gözlerini oyuyor gibi sert sert temizlerler. Göz çevresinde çok fazla kas yoktur ve bizim yaptığımız yanlış hareketler, çekiştirmeler göz çevresinin genişlemesini ve daha sonra toparlanamayarak yaşlanmasına neden olacaktır. Onun için göz çevresine çok hassas davranmalıyız. Sadece ürünü göz çevresinde bekleterek, ürünlü pamuğu ya da ıslak mendilleri bekleterek makyajı aldıktan sonra hafifçe silerek alalım. Çok fazla cildimizi çekiştirmeyelim. Cildimizi temizledikten sonra tampon hareketlerle kurulayalım.

Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanır

Makyaja cildi nemlendirerek başlamalıyız. Nemlendiriciyi oldukça az kullanmalısınız. Çünkü bu nemlendirici baz gibi ürünleri fazla kullanmak cildin serum dengesini bozacağı için daha çabuk yağlanmasına ve daha çabuk makyajınızın bozulmasına neden olabilir. Onun için mümkün olduğu kadar az ve iyice yedirerek kullanmak gerekiyor bu nemlendirici ve baz gibi ürünleri. Eğer çok yağlı ve makyaj bozulmasında çok riskli bir cildiniz varsa çok da fazla nemlendirici kullanmanıza gerek yok. Çünkü yanlış bir nemlendirici kullanmak, yanlış bir uygulama yapmak makyajınızı daha çabuk bozabilir.

Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanır (2)

Cildinize doğru ürünleri seçmeniz bu konuda önemlidir. Nemlendirici uyguladıktan sonra her markanın çok popüler olan makyaj bazları vardır. Bu bazları bayanlar genellikle bol bol sürerler. Bol bol sürmek de çok iyi bir şey değildir. Çok az ürün alarak onu iyi bir şekilde cildinize yedirmelisiniz. Bu baz ürünler cildi çok fazla kaygan ve pürüzsüz hale getirdiği için makyaj da üzerinde çok sağlıklı durmayıp akabiliyor, bozulabiliyor ya da oturmayabiliyor. Onun için her zaman çok az ürünü cildinize iyi yedirmek daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Çok hafif göz kremi de uygulayabilirsiniz. Bunu da yine çok az kullanmanız ve iyice yedirmeniz gerekiyor.

Ve böylelikle cildi temizlemiş, nemlendirmiş ve makyaja hazırlamış oluyorsunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica