Kadın.Net

Saç Uçlarını Ne Sıklıkla Kestirmeliyiz?

Saç Uçlarını Ne Sıklıkla Kestirmeliyiz?

Bir yılda saçlarımızı kaç kere uçlarından kestirmemiz gerekiyor ve bu yöntem saçlarımızı daha sağlıklı yapacak mıdır?

Teknik olarak temel kural sanırım herkes için iki, üç ayda bir kestirmek. Eğer kısa saç kullanıyorsanız, kahkülleriniz ya da katlarınız olacaktır ve belki daha çok kestirmeniz gerekecektir. Bu durumda en azından iki ay beklemenizi öneririm.

Ama uzun saçlarınız varsa, saçlarınız izin veriyorsa 3-4 aya kadar bekleyebilirsiniz. Uzatmak içinse saçınız evrimleştikçe farklı görünümlerde dalgalanmalar olacaktır. Katlarınız göğüs hizanızda olabilir ya da daha hippi görünümünde olabilir. Ama katlarınız güzel kesildiği sürece aylarca ve aylarca bekleyebilmelisiniz.

Saç Uçlarını Ne Sıklıkla Kestirmeliyiz (4)

Saç Uzatmanın En Hızlı Yolu Nedir?

Saç uzatmanın en hızlı yolunun en basit cevabı “saçını kestirmektir”. Dışarıda göreceğiniz birçok kuaför müşterilerine gelmelerini söylüyordur çünkü bu onların işi ve bir müşteri gelip saçlarını uçlarından kestirirse, iyi bir şey.

Ama siz uzatmak istiyorsanız gerçekten, saçınızı besleyin, ona iyi bakın. Saç uçlarınız için doğru ürünleri kullanın. Kırılmaları matlaştıracak ürünleri seçin, saçınızın sağlıklı ve onarılmış görülmesini sağlayın. Bir sonraki aşamaya geçmek için her zaman saçınızı kestirmeniz gerekmiyor.

Saç Uçlarını Ne Sıklıkla Kestirmeliyiz (2)

Saçıma Parlaklık Kazandırmak İçin Ne Yapabilirim?

Saçınızı ne kadar besler ve nemlendirirseniz o kadar parlaklık elde edersiniz. Sadece şampuan ve saç kremi kullanıyorsanız harika bir şey yapıyorsunuz evet ama daha mükemmel sonuçlar istiyorsanız geriye kalan ürünleri de kullanmalısınız.

Saçınızın Kabarmasını Önlemek İçin En İyi Saç Kurutma Yöntemi Nedir?

Birçok insan saçlarını nasıl kurutması gerektiğini bilmiyor. Şekillenme açısından değil kabarma açısından bahsediyorum bu noktada. Saçınızı kurutma noktasında birtakım ana noktalar vardır. Birincisi, iyi bir motoru olan kurutma makineniz olması. Bunun anlamı aslında çok güçlü ve voltaj değeri yüksek olan bir alet olması, ayrıca ucuna bağlı bir fön başlığının olması da önemli. Birçok insan bu ucundaki aparatla ne yapacağını bilmeyip, onu attıklarını biliyorum. Aslında bu aparatlar sayesinde saçınız kabarmadan, düz ve ipeksi kalabiliyor.

Saç Uçlarını Ne Sıklıkla Kestirmeliyiz (1)

Konu saçı kurutmaya geldiğinde birçok kadının saçlarını kuruturken saçlarını aşağıya sarkıttıklarını, makineyi salladıklarını ve sonunda saçlarını geriye doğru attıklarını biliyorum. Bunun sonucunda da kocaman kabarmış, kontrol edemedikleri bir saçla kalıyorlar. Aslında her zaman yapmanız gereken saç kurutma makinenizi aşağıya doğru tutmak, fön başlığını ve yuvarlak fırçanızı kullanmaktır. Sonra sadece aşağıya doğru çekin. Her bölüm saçı göğsünüzün merkezine doğru çekin. Bu şekilde düzgün bir görüntü sağlar ve ısının bu küçük fön başlığında konsantre olmasını sağlar böylece ipeksi bir görünüme kavuşursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica