enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kıvırcık Saç ve Düzleştirme

Kıvırcık Saç ve Düzleştirme

Kıvırcık saçları düzleştirmek için günümüzde yapılabilecek bir çok yöntem var. Ancak saçları düzleştirmek için her gün her gün aynı uygulamaları yaparsanız, saçlarınız bir süre sonra yıpranabilir. Bu sebeple illa ki kıvırcık saçlarınızı düz görmek istiyorsanız bir defa yapılan uygulamanın en az bir kaç gün kalıcı olabileceği yöntemleri tercih edin. Öncelikle kıvırcık saçı düzleştirmek için en çok kullanılan yöntemden bahsedelim. Fön çektirmek kıvırcık saçları kısa sürede düzleştirmek için kolay ve en çok kullanılan yöntemdir. Saçınıza fön çektireceğiniz zaman size tavsiyem kesinlikle iyi bir kuaföre gidin ve sürekli aynı kuaförü kullanın. Zira saç yapınızı tanıyan bir kuaför olursa çektiği fön daha kalıcı oluyor. Bazı kuaförlerin çektiği fön 1 günde bozulurken, uzman kuaförlerin çektiği fön saçınız ne kadar kıvırcık olursa olsun 2-3-4 gün idare edebiliyor. Fön çektirirken bazı kuaförler saçlara fön suyu, fön spreyi sıkıyor ve buda saça çekilen fönün daha uzun süre kullanılmasını sağlıyor. Bunun yanında kaliteli saç düzleştiricisi kullanmak da saçları kuaförden çıkmış gibi bir görüntüye kavuşturabiliyor. İster saç düzleştiricisi ile ister fönle saçları düzleştirmiş olun, mutlaka işlem sırasında saç tutamlarını mümkün olduğunca az alarak yapın. Böylece düz saçın kalıcılığı daha uzun sürer. Bunun yanında aylarca düze saçlara kavuşmak isterseniz konusunda uzman ve tecrübeli bir merkeze giderek birezilya fönü çektirebilirsiniz.

Kıvırcık ve dalgalı saçların en büyük ilacı saç düzleştiricisi!

Hem kolay ve pratik. Kıvırcık saçlı bir birey saçının düz olmasını ister bu böyledir ve yardımına hemen düzleştirici koşar.

Düz saçlı insan ise saçlarının daha düzgün olması için saçlarını düzleştirir.

Ancak bu kıvırcık bayana göre daha kolaydır tabikide..  Kıvırcık saçta uygulanan düzleştirme daha yorucu ve daha uzun sürede gerçekleştirilir.

saç düzleştirme, saç fönleri

Saçlarımızn kırılmaması için düzleştirirken çok dikkatli olmalıyız. Saçlar düzleştirilirken bazı yöntemler vardır.

Dalgalı saçta düzleştiriken dikkatli olmalıyız yapılan düzleştirmede saçlar kabarabilir ve bu birey için dezavantajdır.

O zaman saç düzleştirirken dikkat edilmesi gereken unsurlara bi bakalım.

– Saçımızın temiz ve canlı olması gerekir.Bu yüzden saç düzleşttirmeden önce saçımızı yıkamalıyız ve rahat düzleştirmek için krem kullanmalıyız.

– Yıkama işleminden sonra saçımızı taramalıyız saçın daha rahat düzleştirilmesi ve kabarmaması için.

-Saçın düzleştirme sırasında kesinlikle kuru olması gerekir eğer ıslak saça düzleştiri uygularsak saçımız yanabilir

ve birde saç eğer yağlı ise yine saç yanabilir bunlara dikkat etmeliyiz saçımızn sağlığı için.

– Saçınızı düzleştirirken önce diplerden başlamalıyız dipe uygulanan ısı saçlarımızn kabarmamasını sağlar güzel bir görünüm elde ettirir.

Eğer direk saçımızn üstlerınden başlarsak saç kabarık ve yeterince düz olmaz.Elektiriklenir.

Saçımızn diplerini düzleştirdikten sonra gerisi daha kolaylaşıyor ve dipten kalan yerleri düzleştiririz.

– Saçımızn uç kısımları da dipler kadar önemlidir.Çok düz olmalıdır buna halk arasında ‘’JİLET gibi’’ tabiri kullanılır.

Böyle daha güzel olur, saçlarımızın uçları genelde çalı süpürgesi gbi olur banyodan sonra bunlar için düzleştirici mükemmel bir çözümdür.

– Düzleştirdikten sonra saçlarımız mükemmel bir görünüm sağlayacaktır bunlara dikkat edilmelidir..

kıvırcık saç düzleştirme yöntemleri

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica