Kadın.Net

Saç Kremini Fazla Kullanmak Saça Zarar Verir Mi?

Saç Kremini Fazla Kullanmak Saça Zarar Verir Mi?

Konu saç kremleri olduğu zaman iki farklı durum vardır. Saç kremleri ya protein ağırlıklı olur ya da nemlendirici bazlı olur. O zaman çok fazla protein, saçı daha fazla kırılgan yapabilir. Çok fazla nemlendirici de saçı hamur gibi yapabilir. Bu durumda saç problemine göre neyin iyi olmadığını açıklığa kavuşturmak gerekiyor. Eğer ince telli saçlara sahipseniz, ağır nemlendiricilerden uzak durmanız gerekecek. Protein bazlı saç kremlerine yönlendirilmesiniz. Kuru saçlarınız varsa, protein bazlılardan uzak durup; nemlendirici bazlı kremler tercih edilmelidir. Genelde bütün ürünlerde, protein bazında mı yoksa nemlendirici bazında mı iyi oldukları yazar. Çok fazla protein ya da çok fazla nemlendirici iyi değildir.

Boyalı Saça Ne Sıklıkla Saç Kremi Sürmeliyim?

Şampuan kullanıyorsanız bence her seferinde saç kremi de kullanmalısınız. Saçlarınızı ağırlaştırdığı için ya da hamurlaştırıp yağlandırdığı için saç kremi kullanmaktan kaçınan insanlar için ipucu; saç kremini kafa derinize yakın kullanmamalısınız. Sadece saç uçlarınızı nemlendirin. Saçlarınızın parlaklığı için soğuk su gerçekten etkilidir. Eğer duştayken dayanabiliyorsanız kafanızı suyun altına tutun ve soğuk suyu açın, bu saçlarınızın parlamasını sağlar ve ölü deriyi atmanıza yardımcı olur. Biraz donarsınız ama saçınız için çok iyi bir şey yapmış olursunuz.

Saç Kremini Fazla Kullanmak Saça Zarar Verir Mi

Saçı Kestirmek Zarar Görmüş Saçı Onarır Mı?

Saçlarınızı kestirmek her zaman çözüm değildir. Fakat bazı kuaförler “Saçlarınız çok zarar görmüş en az 0.6 cm uçlarından aldırmanız gerekiyor.” Yani bu durumda her 6 haftada bir kuaföre gitmek ve 0.6 cm saçlarınızı kestirmeniz gerekiyor. Ama sonunda saçınız hiç uzamamış oluyor. Eğer saçınız omuz hizasındaysa ve siz göğüs altına gelmesini istiyorsanız saçınız her 6 haftada uzayacaktır. Kuaförünüz de size uçlarından kestirmeniz gerektiğini söyler, böylece hiçbir yere gelemezsiniz. Saç uçlarınız her zaman kuru olacak, kırıkları olacak, aslında yapmanız gereken şey saçınızı yumuşak, dokunulası, esnek hale sokacak ürünleri bulmak. Böylece saçınızı ciddi zarar görmeden aylarca uzatabilirsiniz.

Zarar Görmüş Saçlar Nasıl Kurutulmalı?

Saç kurutma makinesi kullanmak mı yoksa düzleştirmek mi, zarar görmüş saçlar için daha iyi olur ya da daha az kötü olur? Saç kurutma makinesi de, düzleştirici de ya da maşa da kullansanız hatta konu çok fazla güneş ışığı olsa bile ısı ısıdır. Denizde bile olsanız kafanıza zararlı UV ışınları da gelse zarar zarardır. Gün bittiğinde saçınıza bakım yapmanız gerekiyor. John Frieda tam onarım serisi saçlarınıza bu bakımda iyi gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica