Kadın.Net

Saç Köklerinin Yağlanması Nasıl Engellenir?

Saç Köklerinin Yağlanması Nasıl Engellenir?

Saç köklerinin yağlanmasının engellenmesinin cevabı “nemlendirme ve makyajdır.” Çoğu kız banyodan saçları ıslak çıktığında, saçlarını arkaya yatırıyorlar ve nemlendirici sürüyorlar, fondöten sürmeye başlıyorlar. Tam alın bölgesinden kaçmaları gerekiyor. Eğer kahkülleriniz varsa o bölgeye hiç nemlendirici ve başka ürün sürülmemesi gerekiyor. Olabildiğince kuru tutmalısınız. Matlaştırmak için pudralayabilirsiniz bile. Böylece kahkülleriniz varken yağlanmayacaklardır. Çünkü zaten herkes terler, saçlarınıza çok dokunuyorsanız bu da yağlanmaya sebep olacaktır. Kahkülleriniz yüzünüze düşer, telefonda konuşurken oynarsınız, sağa sola yatırısınız. Yani nemlendirmeyi alın bölgenizden uzak tutmanız gerekiyor ve saçınızı kurutmadan önce alnınızı pudralamanız gerekiyor. Böylece iyi sonuçlara ulaşacaksınız.

                                                                       Saç Kremi Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Saç Köklerinin Yağlanması Nasıl Engellenir (1)Saç kreminin kullanımı saça bağlı olarak değişir. İnce telli ya da kalın telli saçlara göre. Saç kremi uygulamanın püf noktası saçı tanımaktır. Saçlarınız ince telliyse; bir bozuk para büyüklüğünde de saç kremi kullanılabilir, ince telli saçlarda gün sonunda yağlanma olabilir. Saç uçlarına hafifçe bastırıp saç tellerini birbirinden ayırdıktan sonra durulayabilirsiniz.

Öte yandan eğer kalın telli saçlarınız varsa daha da fazla saç kremi kullanabilirsiniz. Yine saç uçlarına odaklanırsınız ve sonra elinizde kalanların hepsini tepeye kadar yayarsınız. Bu sayede saç kökleriniz temiz kalır birkaç gün boyunca beslenmiş ve nemlendirilmiş bir saça sahip olabilirsiniz.

Saç Kırılmalarını Önlemek için Hangi Tip Fırça Kullanılmalıdır?

Saç kırılmalarını önlemek için kürek fırça kullanmalısınız. Kürek fırçanın tercih edilmesinin sebebi fırça dişlerinin birbirinden oldukça uzak olması. Bu sayede saçınızı fırçalarken bir sürü saçınızı fırçaya takmıyorsunuz. Böylece akıp gidiyor ve bütün saç dolaşmalarının kolay ve güzelce açılmasını sağlıyor.

Sürekli At Kuyruğu Yapılan Saçı Onarmanın En İyi Yolu Nedir?

Çok fazla insan at kuyruğu kullanıyor  ve bu sorunun tek cevabı at kuyruğu yapmamaktan geçiyor. Çok fazla at kuyruğu yapıldığı zaman çok fazla saç kopar. Saçlarınızı bırakabildiğiniz kadar rahat bırakın. Eğer spor salonunda ihtiyacınız varsa bu anlaşılır bir sorundur ve eğer at kuyruğu istemiyorsanız yumuşak saç bantlarının da mucizeler yarattığını görünce çok şaşıracaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica