Kadın.Net

İnce Telli Saçlar Daha Kolay Zarar Görür Mü?

İnce Telli Saçlar Daha Kolay Zarar Görür Mü?

Bu sorunun cevabı “evet.” Kalın telli, orta kalınlıkta telli saçlar doğuştan daha güçlüdür. Eğer saçlarınıza gölge attıracaksanız, saçınız biraz daha kırılgan ve narin durumda olabilir. ince telli saçlarınızın olmasının bir avantajı var ama, mesela kolay hacimlendirebilirsiniz, saçlarınız hızlıca kuruyabilir, kolayca şekillenebilir, saçınızla bir çok şeyi hızlıca yapabilirsiniz. İyi yönleri de var ama ne yazık ki kolayca zarar görebilirler.

Güneş Altında Uzun Süre Kalmadan Önce Saç İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kumsala gitmeden ya da güneş altında çok uzun süre kalmadan önce saçlarımız için yapılacak en iyi şey nedir? Bu sorunun cevabı duruma göre değişiklik gösteriyor. UV ışınları saçları kurutuyor, sertleştiriyor evet ama aslında kumsalda ve güneşin altında durduğumuzda UV ışınlarının büyüsü, tabiatın en iyi renklendiricileridir. Esmer de olsanız, sarışın da olsanız güneş, saç renklerinde inanılmaz şeyler başarır. Birçok boya uzmanının kesinlikle güneşe çıkmayın renginizin solmasına yol açar dediğini hepimiz biliyoruz ki zaten yol açıyor da. Ama bazen inanılmaz hatalar bu sayede meydana geliyor. Kumsalda çocukların saçlarında herkes görmüştür, saçlarında çok çeşitli renk tonları olur, siz de güneşin altında oturduğunuzda size de kendi versiyonunuz olur. Güneş sizin saçınızda da mucizeler yaratabilir. Eğer saç renginizden, saçınızdan çok memnun biriyseniz ve bunu korumak istiyorsanız şapkalar sizin için ideal. Şapka takmıyorsanız da saçınıza yağ ya da nemlendirici sürün; arkada bir topuzun içine toplayın ve öylece bırakın bu da saçlarınızı koruyacaktır.

İnce Telli Saçlar Daha Kolay Zarar Görür Mü

Klorlu Sudan Zarar Gören Saçlar Nasıl Onarılır?

Saçlarınızı klorlu sudan korumak için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Saçlarınıza Hindistan cevizi yağını kökten uca tarayarak sürün. En sonunda çok yağlı bir görünüm olacaktır. Saçınızı toplayın ve güneşe öylece çıkabilirsiniz. Bu sayede Hindistan cevizi yağı saçındaki her zarar görmüş kısma kalkan görevi görecektir. Saçınızı yıkadığınızda ise tüm kalıntılardan kurtulmuş olacaksınız. Bu evde kendiniz denemek isteyeceğiniz bir şey olabilir.

Saçımı Daha Az Kırılgan Yapmak İçin Hangi Vitaminleri Almalıyım?

Bunun en güzel yöntemi balık yağı tüketmektir. Balık yağı; kafa derisi, tırnaklarınız için oldukça besleyicidir. Bu çok basit bir durum.  Biraz araştırma yaparsanız her yerde böyle olacağını göreceksiniz. Kesinlikle balık yağı harikadır. Omega 3-6-9 yağları içerir. Bütün bunlar sadece vücudunuz için değil kafa deriniz, tırnaklarınız ve ayrıca daha yumuşak ve dokunulası saçlar için de gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica