Kadın.Net

French manikür ile tırnak güzelliği

French manikür ile tırnak güzelliği

French manikür, ister evde yapılsın ister kuaförde yapılsın, tırnak güzelliği için yapılabilecek en güzel bakım.
French manikür yaptırmak istediğiniz zaman bir güzellik merkezine gidecekseniz zaten orda gerekenleri yapacaklardır. Ama evde kendiniz French manikür yapmak isterseniz dikkat etmeniz gereken bir kaç küçük detay var.
French maniküre başlamadan önce ellerinizi ilk önce sğuk suyla bir kaç dakika iyice yıkayın. Ardından ılık su konulmuş bir kasenin içine tırnaklarınızı sokarak 5 dakika bekletin ve hemen ardından tırnaklarınızı temizleyin. Tırnaklarınıza kaliteli bir nemlendirici sürün ve bir kaç dakika bekleyin. Zira tırnaklarınıza sürdüğünüz nemlendirici, tırnakların daha parlak ve daha pürüzsüz olmasını sağlar. İyi bir törpü ile tırnaklarınızı küt şekilde törpüleyin. Yalnız tırnak törpülenirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, törpüyü tırnaklara tek yöne doğru törpülemektir. Yani törpüyü tırnağınıza dayayıp git geller yaparak bir törpüleme asla yapmamalısınız. Çünkü bu şekilde bir törpüleme tırnakları hem yıpratır hemde güçsüzleştirir. Bu esnada gözünüze tırnakların yanında belirmiş ölü deriler çarparsa, onları da kesmeyin. Çünkü tırnak kenarındaki bu ölü deriler kesilirse tırnakların şekli zamanla bozulur. Kenarlara etlerin çekilmesi ve tırnakların şekilsiz biçimde genişlemiş görüntüsü ortaya çıkar. Bunun yerine bu ölü derilerin üzerine nemlendirici sürün ve kendiliğinden geçmesini bekleyin.

French manikür ile tırnak güzelliği
Trpülenmiş olan tırnakların üzerine ilk önce besleyici bir şeffaf bir oje sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından tırnakların ucunda french yapılacak yeri açık bırakacak kadar bant ile kapatın. Bantın üstünden tırnak uçlarına french görüntüsünü vermek için mat beyaz bir oje sürün ve bitince bantı tırnaktan sökerek çıkarın. Bantın olduğu yere mat beyaz oje değmediği ve sadece tırnak uçlarına değdiği için bantı çıkarınca ortaya çok profesyonel uygulanmış bir french manikür çıkar. Tırnak ucundaki french manikür kuruyunca tırnağın tamamına bej renginde oje sürün ve evde french manikür işlemini tamamlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica