Kadın.Net

Manikür Ve Oje

Manikür Ve Oje

Manikür özellikle mevsim geçişlerinde çok sık yapılıyor çünkü ellerimiz hava şartlarına maruz kalabiliyor. Peeling uygulaması yapılmalı, özellikle kış aylarında ve kuru havalarda çok fazla kuruyan cildi sık, sık peeling yapılması gerekir, cildin canlanmasını ve yenilenmesini sağlar.
Öncelikle kullanılmamış havlu ve steril edilmiş malzemeler ile maniküre başlanır.
Granül sabunlu suda 5 dk bekletilip ellerin yumuşaması sağlanır ve daha sonra kenar etler açılarak işleme başlanır. Tırnaklar istenildiği boya getirilip törpülenir ve temizlenir.
Tırnak etlerinin temizlenmesi ve törpülenmesi işlemi bittikten sonra ellere bakım yapılması gerekiyor. Hijyen manikürün en önemli parçasıdır. Hijyenik olmayan kuaför salonlarını tercih etmeyiniz. Unutmayınız ki en çabuk mikrop ve bulaşıcı hastalığı tırnaklarımızdan kaparız.
Mümkün olduğunca kuaföre giderken kendi malzemelerinizi götürmeniz ve onlarla işlem yaptırmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Minikür Ve Oje Yapımı

Oje işlemine geçerken ilk olarak tırnaklara koruyucu sürülmelidir.
Tırnağın tam ortasından başlayıp üç fırça hareketi ile ojeyi sürebilirsiniz. Genellikle evde sürülen ojelerde yapılan en büyük yanlış dalgalanma olması, bunun başlıca sebebi tırnak da daha önceden kalan oje kalıntısı veya nemlendiricinin iyi silinmemiş olmasıdır. Üst, üste fırça darbesi atmak da dalgalanma olmasını sağlar. Ojeyi sürerken üç fırça hareketi ile tek seferde sürmeye özen gösteriniz, bütün tırnaklara sürüldükten sonra tekrar üstünden geçebilirsiniz.
Ojenizi güneş almayan yerlerde muhafaza etmenizde fayda vardır. Buzdolabında saklamayınız…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica