enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Mutlu evlilik için altın kurallar

Mutlu evlilik için altın kurallar
A+
A-

Mutlu bir evlilik için, bireylerin birbirine karşı sevgi ve saygıyı elden bırakmadan, bir kaç küçük ama altın değerindeki kuralları yerine getirmesi çoğu zaman hayat kurtarır.
İnsanların birbirine karşı öfkelerini, nefretlerini belirtmekten kaçınmadığı günümüzde bir çok evlilik de aynı sorunun sonucu zedelenmektedir. Halbuki çiftler, aynı yöntemi sevgilerini, ilgilerini gösterirken de kullansa çoğu evlilik daha sağlam temeller üzerine kurulacaktır.
İşte size mutlu bir evlilik için bir kaç altın kural:
Eşinize gün içinde bir kaç defa ” seni seviyorum” cümlesini kurmaktan çekinmeyin.
Eşinizle konuşurken sık sık saçına, eline, omzuna dokunarak konuşmaya devam edin. Dokunmak sevginin iletilmesinde en önemli unsurlardan biridir.
mutlu evlilik
Eşinize tartışma esnasında asla onur kırıcı kelimeler kullanmayın.
Eşinizin önceden yapmış olduğu bir hatayı asla yüzüne vurmayı. Zira affetmiş iseniz tekrar tekrar hatırlatmak onu cezalandırmak değil, evliliğinizi sona doğru yaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz.
Kendinize yapılmasını istemediğiniz hiç bir şeyi eşinize reva görmeyin.
Empati gücünüzü her gün daha da güçlendirerek, aranızda çıkabilecek her sorunda mutlaka empati yaparak soruna yaklaşın. Göreceksiniz ki bu şekilde her sorun daha kolay çözüme ulaşacaktır.
Kıskançlık, bir çok evliliği beslediği gibi, abartılı kıskançlık bir çok evliliğin sonunu getirir. Kıskançlık krizlerinizi kontrol altına almaya çalışın ve eşinizi sürekli suçlar halde bir ortam yaratmayın.
Erkek olsun kadın olsun, evliliğin en önemli şartlarından bir olan bakımlı olmaktır. Gün içinde işe giderken nasıl kendinize özen gösteriyorsanız, evliliğiniz içinde aynı özeni göstermelisiniz. Kişisel bakımınız, kıyafetleriniz evliliğinize gösterdiğiniz özeni temsil eder.
Aile olduğunuzun farkına vararak, diğer aile bireylerinin yani anne, baba, akrabaların ailenizle belli bir mesafede olmasını sağlayın. Kendi aranızdaki sorunları kendi aranızda çözmeye çalışın.
Evinizde çıkan sorunlarda eşinizle sorunu çözmek için konuşmakta çekinmeyin. Asla sorunun üzerini geçici çözümlerle örtmeyin. Susmak, evden uzaklaşmak sorundan geçici olarak uzaklaşmaktır ve bu bir süre sonra tekrar aynı sorunun yaşanacağını işaret eder.
Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü unsurlarını sadece cicim aylarında değil, evliliğiniz süresince karşılıklı elden bırakmadığınız sürece mutlu bir evliliği ömür boyu sürdürmek mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica