enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türk Erkeklerinin Eş Seçimi

Türk Erkeklerinin Eş Seçimi
A+
A-

Türk Erkeklerinin Eş Seçimi
Kadın ve erkek eşitsizliğinin eş seçimini nasıl etkilediği araştırıldı. Bu araştırma sonucu  eşitsizliğin büyük olduğu ülkelerde erkeklerin namuslu ve yemek yapmayı bilen eş aradığı ortaya çıktı. Gelişmişliği olan ülkelerle gelişmemiş olan ülkelerin kıyaslandığı ve cinsiyet eşitsizliği olan ülkelerde eş seçimlerinin nasıl olduğunu araştırdı. Gelişmiş ve eşitliğin olduğu ülkelerde her iki taraf eş seçimlerini karşılıklızeka ve başarıya göre yaparken, gelişmemiş ve eşitsizliğin olduğu ülkelerde erkeklerin evlenecekleri kişiden namuslu olmasını ve iyi yemek yapabilmesini beklediği saptandı.
Türkiye, Meksika ve Güney Kore eşitsizliğin en fazla olduğu grupta yer aldı bu araştırmalarda. Kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumlar olarak Finlandiya, Almanya, ABD ve Filipinler seçildi. Kadın ve erkeğin tam olmasa da eşit olduğu toplumların temsilcisi olarak da Portekiz, Polonya ve İtalya tercih edildi. Bu araştırmalar yaklaşık 3 bin kişi ile birlikte yapıldı. Araştırmaların doğruluğu ve araştırmaya katılan kişilerin verdiği cevapların ne derece doğru olduğu tartışılırken, çıkan sonuçlar kimileri tarafından doğru bulundu kimileri tarafından ise reddedildi.
Türk erkeklerinde eş seçimi çok önemlidir. Erkekler öncelikle eş seçimlerin de 3 özellik ararlar bunlar; Bekaret, dış görünüş ve ev işlerinde becerikli olmak. Namus erkekler için çok önemli bir meseledir. Özellikle Türk erkekleri bu konuya karşı çok hassastırlar.Türk kadınlarının evlenecekleri kişide aradıkları ilk üç özellik ise şöyle: Eğitim ve zeka, hırs ve çalışkanlık, sosyal statü. Finlandiya, Almanya, ABD ve Filipinler gibi kadın ve erkeğin eşit olduğu ülkelerde erkekler evlenecekleri kadında eğitim, zeka ve güzel bir görünüm arıyorlar. Kadınlar ise ilk önce eğitim, zeka veçalışkan hırslı olmasını istiyorlar. Portekiz, Polonya ve İtalya gibi nispeten eşitliğin olduğu ülkelerde kadın-erkek eşitliğinde orta seviyede bulunan ülkelerde ise erkekler, kadınlarda ilk eğitim ve zekaya bakıyor; kadınlar ise erkeklerde hırs ve çalışkanlık arıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica