Kadın.Net

Soğuk Ten, Koyu Renk Saç Rengi

Soğuk Ten, Koyu Renk Saç Rengi

Soğuk tenli kadınlar için en ideal saç rengi koyu renkli saç boyalarıdır. Soğuk tenli kadınlar çok beyaz tenli kadınlar olarak ifade ediliyor ve bu tip cilt rengine sahip olan kadınların saç rengi mutlaka koyu renk olmalıdır. Zira ten açık renk, saç açık renk olursa kişi daha soluk benizli bir görünüme kavuşur. Aslında en rahat saç rengi seçilen cilt rengi açık renkli ciltlerdir. Beyaz tenli kadınlar siyah saç boyası, kahverengi saç rengi, koyu karamel saç rengi, kızıl saç renklerini rahatlıkla kullanabilirler. Koyu renkli saç boyalarının kullanımı ile kişi sürekli makyajlı olma zahmetinden de kurtulmuş olur. Kalıcı saç boyaları arasında yer alan koyu renk saç boyaları içinde doğal saç boyalarını tercih ederseniz saç sağlığını da bozmamış olursunuz. Ten renginiz esmere yakınsa güçlü, soğuk kozmetik tonlamalarla muh­teşem bir görüntüye sahip olacaksı­nız. Rengin yoğunluğu, fildişi cilt renginize dikkat çeken bir kontrast kazandıracak, aynı zamanda doğal görüntünüze ayrı bir güzellik kata­caktır.

Bu görüntü, aşağıdaki seçenekler geçerliyse size uygun bir sonuç verecektir:

•  Saç renginiz açık kahve ile koyu kahve arasındaysa

•  Gözleriniz kahverengi, mavi, ela, gri veya yeşilse

MAKYAJ İPUÇLARI

• Maskaranızın topaklaşmasını önlemek için, sürme esnasında, maskarayı bir yandan diğer yana hareket ettirerek sürün.

• Eğer kremalıkları kullanmakta zorlanıyorsanız yüz pudranızdan hemen sonra toz allık kullanabilirsiniz.

Al Fondöten veya renkli nemlendirici sürün.Eğer fondöten kullanacaksanız en açık tonları tercih et­melisiniz. Birkaç damla hafit kahve tonlarıda allık uygulayın ve toz pudrayla bu aşamayı tamamlayın.

A 2 Göz kapaklarınızın üzerine, kaşlarınıza yakın bölgeye fildişi rengi göz farı sürün. Farın, kirpiklerini­zin üstüne yakın bölgede biriktiğini düşünüyorsanız temiz bir kulak temizleme çubuğuyla dağıtabilirsiniz.

A3 Göz kapaklarınıza sürebileceğiniz hafif bir hâki göz farıyla gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Bu ton cildinize uyacak ve gözlerinizin rengini daha da orta­ya çıkartacaktır.

A4 Şimdi kirpiklerinize geçin. Gözlerinize hoş bir etki kazandırabilmek için iki kalın kat siyah maskara uygulamanız gerektirmektedir.

A5 Kaş fırçasıyla kaşlarınızı düzeltin. Eğer kaşlarınıza istediğiniz şekli veremiyorsanız, fırçayla kaşlarınıza şekil verirken bir miktar saç spreyinden yararlanabilirsiniz.

A 6 Kiraz kırmızısı tonlarında bir ruju tercih edin. İlk kattan sonra bir mendil yardımıyla fazlalıkları alın ve daha kalıcı bir sonuç için ikinci katı sürün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica