Kadın.Net

Soğuk Ten İçin Kızıl Tonda Saç Rengi

Soğuk Ten İçin Kızıl Tonda Saç Rengi

Son bir kaç yıldır çok moda olan kızıl saç rengi, özellikle soğuk tenli bayanlar için en ideal saç rengidir. Burada soğuk ten olarak soluk benizli, çok beyaz tenli bayanları kast ediyoruz. Çok beyaz tenli bayanlar açık renk saç boyası kullanırsa, açık sarı tonlarında saç boyası veya kül rengi saç boyası kullanırsa olduğundan daha soluk cilt rengine bürünür. Halbuki bu tip cilt tiplerinde kızıl saç boyası en ideal seç rengidir. Kızıl saç rengi eskiden tek ton olarak kullanılırken, günümüzde kızıl saç renginin bir çok tonu karşımıza çıkıyor. Kaş renginize uygun bir kızıl saç oyası tercih etmelisiniz. Kızıl saç boyasını saçın tamamına uygulayabileceğiniz gibi kızıl röfle de attırabilirisiniz.

Soğuk ten renklerine sahip kızıl saçlı kadınlar, genellikle yumuşak renkle­ri tercih ederler. Ancak sahip olduğunuz mükemmel renklerle daha açık tonlardan kontrastlara kadar farklı renkleri deneyebilirsiniz. Yeşil gözlerini­ze farklı bir boyut kazandıracak ve güçlü toprak renkler, dudaklarınızı faz­lasıyla besleyecektir.

ÇİLLER İÇİN TAVSİYE

Eğer çil sorununuz varsa onları koyu bir fondötenle kapatmaya çalışmayın.Aksine, bir maske etkisini engellemek için fondöteninizin cildinize uygun bir renkte olmasına özen göstermelisiniz.

Bu görüntü, aşağıdaki seçenekler geçerliyse size uygun bir sonuç verecektir

•   Saç renginiz açık veya koyu kırmızı tonlarındaysa (Bu kurallar saç renginiz solduysa bile geçerli olacaktır.)

•  Gözleriniz mavi, gri, ela veya yeşilse

•  Fildişi tonlarından pembeye doğru değişim gösteren bir cildiniz varsa

A1 Fondöten ve kapatıcı uyguladıktan sonra

elmacık kemiklerinize şeftali tonlarında krem allık sürün. Kremi parmaklarınızla yayabilirsiniz, elinizin sıcaklığı kremin daha iyi dağılmasını sağlayacaktır.

Krem allığı az miktarda kullanın. Şeffaf bir pudra ile bu aşamayı tamamlayın.

A 2 Şeftali tonlarındaki göz farı, göz renginizle çatışmadan yüzünüze büyük bir uyum sağlayacaktı r. Dengeli bir etki yaratabilmek için kirpiklerinize yakın sürmeye özen gösterin.

A 3 Kızıl saçlı kadınların genellikle güzel kaşları vardır. Bu nedenle gözlerinizde arzu ettiğiniz etkiyi yaratabilmek için onları da belirginleştirmelisiniz. Aksi takdirde, ilgi çeken bölge alnınız olacağı için makyajınız dengesiz bir görüntüyle sonuçlanabilir. Gri kahverengi tonlarında çok açık bir kalem kullanın. Tüysüz bölgeleri doldurmaya özen göstererek kaşlarınızı belirginleştirin. Daha sonra bir kaş fırçasıyla kaşlarınızı tarayarak çizgileri yumuşatın.

A 4 Kaşlarınızın hemen altındaki kemiğe bir miktar altın tonlarında parlak göz farı sürün. Böylece gözlerinize fazladan boyut ve çarpıcı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda iris tabakanızdaki altın ışıltılarının ve sıcaklığında ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

AS Kirpiklerinizin altına süreceğiniz yeşil bir göz kalemi harika görünecektir ancak farı fazla dağıtmamalısınız; aksi takdirde bu, yüz hatlarınızın hoş görünmesini engelleyecektir. Yumuşak bir görüntü kazandırabilmek için temiz bir kulak temizleme çubuğuyla farı yayın. Kalıcı olmasını garantilemek için şeffaf bir pudrayla üzerinden geçin. Bu aşamayı iki kat süreceğiniz kahverengi maskara ile tamamlayın.

A 6 Göz alıcı turuncu tonlarında bir ruj görünümünüzü tamamlayacaktır. Rengin yayılmasını engellemek için dudak çevrenizi dudak kalemiyle belirginleştirin. Çizdiğiniz sınırların içine bir ruj fırçası kullanarak rujla doldurun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica