Kadın.Net

Sıcak Ten İçin Sarı Saç Rengi

Sıcak Ten İçin Sarı Saç Rengi

Sarı saç rengi son bir kaç yılın en moda saç renkleri arasında yer alıyor. Baktığınızda herkes sarışın olma eğilimde. Ancak sarı saç rengi her cilt rengine aynı şekilde yakışmaz. Eğer esmer ve buğday tenli iseniz sarı saç renginin tam tonunu ayarlamanız gerekir. Zira sarı saç rengi bir çok farklı tondan ibarettir ve bunlar arasında sizin cilt renginize ve kaş renginize en uygun sarı saç tonunu bulmanız gerekir. Sarı saç rengi, özellikle sıcak tenli kadınlarda röfle veya gölge şeklinde uygulanırsa bütünlük sağlar. Yalnız böyle bir saç boyası işleminde saçın kendi rengini sarı saç boyasından bir kaç ton koyu olmasına özen göstermek gerekir.

Her ne kadar sıcak bir teniniz olsa da görüntünüzün geneli biraz narindir. Bu, makyajınızda sarımsı kahverengi ve doğal tonları tercih etmeniz, temel renklerinizi değiştirebilmeniz için renkleri cildinize hafif parlak bir ışıkla uygulamanız gerektiği anlamına gelir.

Sıcak ten sarı saç rengi

Bu görüntü, aşağıdaki seçenekler geçerliyse size uygun bir sonuç verecektir

•  Altın sarısı, sıcak sarı veya koyu sarı saçlarınız varsa (Bu görüntü aynı zamanda saçlarında yumuşak san tonlarla beraber aklar olan kadınlara da yakışacaktır.)

•  Gözleriniz kahverengi, mavi, ela veya yeşilse

•  Bir ışık veya altın bir bronz rengi geliştirebilen sıcak bir teniniz varsa

•  Ten renginiz ve san saçlarınız renginizin biraz hassas olduğunu gösterir. Eğer böyleyse, aşağıdaki örneğin benzeri, çok fazla yoğun olmayan tonlan denemelisiniz.

Sıcak ten sarı saç

A1 Açıktan da bir nemlendirici uyguladıktan sonra sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayın. Sarışınların genellikle kırmızılı damarlara eğilimli ciltleri vardır. Bu bölgeleri temiz bir kulak temizleme çubuğunun yardımıyla etkili bir biçimde kapatın.

A 2 Cildinizin yağlanmaya eğilimli olan bölgelerine hafif dokunuşlarla toz pudra uygulayın. Bu işlem, gün boyunca fazla yağın emilmesini sağlayacak ve cildinize güzel bir matlık kazandıracaktır. Temiz bir pudra fırçasıyla fazla pudrayı alın.

Sıcak ten sarı saç 2

A 3 Göz kapaklarınızın tamamına şeftali rengi göz farı uygulayın. Bu size doğal bir renk kazandırmakla birlikte makyajınıza temiz ve gözlerinizi geniş gösteren bir artı katacaktır.

A4 Gözlerinizi belirginleştirmek ve bir derinlik kazandırabilmek için gözkapağınızın üzerine fırçayla yumuşak kahverengi göz farı uygulayın. Gözlerinizin dış uçlarına doğru yayın.

A5 Aynı kahverengi tonu kullanarak kirpiklerinizin altına da aynı işlemi uygulayın. Bu, gözlerinize, geleneksel göz kaleminden daha yumuşak bir etki kazandıracaktır. Bu işlem ayrıca çok güçlü makyajları taşıyamayan açık ve yada sarışın kadınlar için daha uygundur. Bu aşamayı iki kat kahverengi/siyah rimel sürerek sonlandırın.

A 6 Bir ruj fırçasıyla renksiz dudak kremi sürün. Daha sonra sarımsı kahverengi tonlarındaki allığı hafifçe yanaklarınıza, alnınıza ve çenenize uygulayın. Bir miktar allığı burnunuza da sürebilirsiniz. Allığı, makyajınızı tamamladıktan sonra sürmenizin avantajı ne kadar sürmeniz gerektiğini daha kolay belirleyebilecek olmanızdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica