Kadın.Net

Soğuk ten için sarı renk saç

Soğuk ten için sarı renk saç

Soğuk ten için sarı renk saç yanlış bir seçim olmakla birlikte yinede bu yönde karar vermiş iseniz makyaj ile bu sorunu perdeleyebilirsiniz. Soğuk ten ile kast edilen çok beyaz tenli veya soluk buğday tenli bir cilt rengidir. Cilt renginiz çok açık renk ise buna rağmen sarı saç renginden vazgeçemiyorsanız ortaya çıkan soluk görünümü koyu makyaj teknikleri ile kapatabilirsiniz. Örneğin kirpikleriniz bu soluk görüntüyü yok etmek için en önemli detaydır. Kirpiklerinize her gün içersinde parça olan volümlü siyah rimel sürebilir, kaşlarınızı yine aynı rimel ile günde bir defa tarayarak daha koyu renkli ve dolgun kaş ve kirpikler elde edebilirsiniz. Bronzlaştırıcı fonföten veya koyu renkli güneş koruyucular da soluk ten görüntüsünü engeller ve akabinde koyu renk ruj ile koyu kahverengi tonlarında mat far kullanarak bütünleşmiş bir makyaj elde edebilirsiniz.

Porselen cildiniz ve açık renk saçla­rınızla ince formülleri, pastel tonlan ve biraz da parlaklığı tercih etmelisi­niz. Böylece makyajınız taze bir gö­rünümle birlikte ışıklandırılmış ola­caktır.

Bu görüntü, aşağıdaki seçenekler geçerliyse size uygun bir sonuç verecektir

•  Açık sarı veya kahverengi bir saç renginiz varsa (Ayrıca beyaz veya gümüş rengi bir saç tonu olan ka­dınlara da yakışacaktır.).

•  Gözleriniz mavi, gri, ela veya yeşilse

•  Açık veya pembemsi tonlarda bir cildiniz varsa

GÖZ FARI İÇİN İPUÇLARI

• Eğer 35 yaşın üzerindeyseniz ve mavi far konusunda emin değilseniz, yerine açık gri rengi tercih edebilirsiniz. Bu renk de aynı etkiyi yaratacaktır.

• Parlak farlar, yüzeyi buruşuk göz kapaklarının daha çok belirginleşmesine neden olabilir. Bu nedenle bunların yerine mat bir fildişi göz farını tercih edebilirsiniz.

A1 Hassas cildinizin, yoğun bir kapatıcıya ihtiyacı yoktur, bu nedenle hafif bir nemlendirici yeterli olacaktır. Burnunuza, yanaklarınıza, alnınıza ve çenenize noktalar hâlinde uygulayın. Parmak uçlarınızla yayın.

A 2 Hafif bir pembe allıkcildinize yumuşak bir parlaklık kazandıracaktır. Yanaklarınıza noktalar hâlinde dağıtın. Cildinizin nemli parlaklığını kaybetmesini istemiyorsanız ya hiç pudra kullanmayın yadaçokaz kullanın.
A 3 Göz farı fırçasına bir miktar bebek mavisi al in ve tüm göz kapağınıza uygulayın, ilkuygulamadan birkaç dakika sonra, sivri uçları engellemek için fırçaylagöz farınızı bir kez daha dağ itin. Bir miktar göz farını gözlerinizin altına da uygulayın.
A4 Kaş kemiklerinize doğru yukarı hareketlerle parlak birfildişi far sürün. İki kat süreceğiniz kahverengi/siyah maskarayla işleme son verin.
A 5 Bir kaş fırçasıyla kaşlarınızı şekillendirin. Bu aynı zamandatüyler arasında sıkışmış olabilecek pudrayı da temizleyecektir.
A 6 Hafif pembe birruju, ruj fırçasıyla sürün.
isterseniz dudaklarınızadahaseksi bir parlaklık kazandırmak için parlatıcı veyadudakkremi kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica