Kadın.Net

Ombre Balyaj

Ombre Balyaj

Ombre balyaj 2000’li yılların başlarında dünyadaki en önemli saç tasarım akımlarından bir tanesidir. Özellikle Victoria’s Secret modellerinden Gisele Bundchen’ın Vogue Dergisine kapak olmasıyla başlayan bir trenddir. Saç uçlarının renklendirilerek sonrası  güneşten açılması işlemidir. Ombre balyaj kelimesi yeni bir kozmetik firmanın ortaya sunduğu bir kelime olarak yeni furya olmuştur. İnsanlar şu anda ombre balyajın trendin en önde olması nedeniyle kendi saçlarına nasıl yakışıp yakışmayacağını merak etmektedirler. Ombre balyajın genel anlamdaki ana anlatımı ancak şöyle anlaşılabilir. Örneğin naturel kendi saç yapısına sahip bir kişinin saçlarını toplayarak bir plajda 3 ay geçirdiğini düşünün. Güneş ve tuzlu su saçın uç kısımlarını açar. Yanlar, ön kısımlar ve ense kısımlarının hafif aydınlanmasını sağlayan güneş ve deniz saçı bıraktığınız zaman uca doğru ışıltılar olarak karşımıza çıkar. Buna doğal açılmış renk denilir. Ombre balyaj. California balyaj ya da sunlight adıyla kullanılan bütün temel sistemler saç uçlarına doğru ışıltının ortaya çıkmasına sebebiyet verirler. Bunun şu andaki trend genel ismi de Ombre balyajdır.

Ombre Balyaj (7)     Ombre Balyaj (6)

Ombre İşlemi Hangi Saça Uygulanır?

Ombre işlemi her saç yapısına uygulanabilir. Ancak uygulama tekniği, uygulama şartları değişkenlik gösterebilir. Örneğin uzun saçlı birisiyle karşı karşıyaysak ombre işleminde saçın 4/3’lük kısmına ışıltı yapılacaktır. Bu saçın kısa ve küt olduğunu düşünürsek bu saçın da 4/2’lik kısmına ombre işlemi uygulanabilir. Daha kısa olduğunu düşünürsek hafif bombeli küt bir saç varsa elimizde mümkün olduğunca yanlardaki uzun kısımlarının uçlarında ombre işlemi uygulanabilir. Önlerde hafif bir ışıltı uygulanarak sonlandırılabilir. Yani ombre her boy saçta %20 – %40 arasındaki uç kısımlara uygulanan renklendirme işlemidir. İlla sarı olması gerekmez. Yeşil, pembe, bal, küllü sarı ombreler bu sene çok göreceğimiz uç renklendirme işlemi olarak karşımıza çıkacaktır.

Ombre Balyaj (1)

Ombre Saç Yaptıranlar Evde Nasıl Bir Bakım Yapabilir?

Ombre saç yaptıran kişilerin evlerinde saçlarını bakım yapması mutlaka gereklidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra sertleşmemesi için saç kremi kullanmalısınız. Bunun dışında maskede kullanabilirsiniz.

Ombre Balyaj (2)

Maske Nasıl Uygulanır:

Banyoda saçınızı yıkadıktan sonra nemini iyice alın. Saçlarınızı sıktığınızda saçtan su çıkmayacak kadar nemi alınmış olsun. Avucunuza alacağınız fındık büyüklüğünde bir bakım maskesini avucunuzun içinde eritin. Ombre balyajın değdiği yerlere sürün. Bu sayede saçınızda ombre balyajla parlayan sarı yerlerin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Hem de daha yumuşak saçlar elde edersiniz. Bu kadar bakım yapmanız bile ombre balyajlı saç için yeterlidir. Maskeyi saçınızda 5-10 dakika arasında bekletip iyice durulayınız.

Ombre Balyaj (3)Ombre Balyaj (5)

Kurumuş saçlarınıza ise herhangi bir argan yağını avuç içinize aldıktan sonra saçlarınıza sürebilirsiniz. Böylelikle daha uzun parlaklık, daha sağlıklı saçlar, ışıltı elde edersiniz. Bu bakımlar sayesinde ombre işlemi düzenli olarak 6-7 ay saçlarınızda kalacaktır.

Ombre BalyajOmbre Balyaj (4)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica