enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sıkı Kalçalar İçin…

Sıkı Kalçalar İçin…
A+
A-

Bir çok kadının hayalidir sıkı kalçalara sahip olmak. Her kadın, mankenleri bile kıskandıracak bir vücudun hayalini kurar. Hatta bunun için bıçak altına yatmaktan çekinmez. Özellikle son dönemde kalça kaldırma ameliyatları çokça başvurulan bir yöntemdir. Aslında böyle kalçalara ve mükemmel bir vücuda sahip olmak hayal değil. Evde yapacağınız birkaç egzersizle sıkı ve selülitsiz kalçalara sahip olmanız mümkün. Fitness eğitmenleri tarafından önerilen squat hareketleriyle diğer adıyla çömelme hareketleriyle mükemmel kalçalara sahip olabilirsiniz. Çömelme hareketi de denen bu hareketle bir seferde çok fazla kalori harcamanız mümkün. Bu hareket özellikle bacak kaslarını çalıştırmada  diğer hareketlere göre daha etkilidir. Şimdi sizlere bir bu hareketlerden bir kaçını anlatmaya çalışacağız.
Sıkı Kalçalar İçin...
Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak dizlerinizi hafif bükün. Dik durmaya özen gösterin ve ayak baş parmağınızın karşıya bakmasına dikkat edin. Dirseklerinizi bir boksör gibi bükün. Dizlerinizi bükerek sandalyede oturuyormuş pozisyonunda oturun. Ancak vücudunuzu geriye doğru hafifçe alçaltarak oturmalısınız. Vücut ağırlığınız topuklarınızda olsun. Bu şekilde pozisyonunuzu hiç bozmadan yavaşça eğilin. Yine pozisyonunuzu bozmadan yukarı doğru kalkın. Bunu yaparken de derin nefes alıp vermeyi ve kalçalarınızı sıkmayı ihmal etmeyin. Bunları yaparken ağırlığınız poponuzda olmalı ve çömeldiğinizde en az  1-2 saniye beklemelisiniz. Bu hareketi tek seferde 8-10 kez yapmalısınız. Bunun dışında kalçalarınıza şekil vermek istiyorsanız bu önerilerimizi muhakkak uygulamalısınız.
Bacaklarınızı iyice açarak kırın. Kollarınızı biribirine paralel şekilde ileriye doğru açı ve dizlerinizi hafifçe bükerek aşağı doğru hafifçe eğilin tıpkı sandalyede oturur pozisyonundaymış gibi. Bu şekilde iki saniye kalın. Daha sonra eski halinize dönün. Bu hareketi yaparken her seferinde birkaç saniye arttırmalısınız. Bir diğer harekette işe şu adımları izlemelisiniz. Bacaklarınızı omuz hizasında açarak sağ bacağınızı ön tarafa doğru uzatabildiğiniz kadar uzatın. Diğer bacağınızı da sağ bacağınızın yanına getirip doksan derecelik bir açı oluşturun. Herhangi bir şeyi itiyormuş gibi ellerinizi uzatarak gerginleştirin ve birkaç saniye kaldıktan sonra doğrulun. Kollarınızı omuz genişliğinde açın. Vücudunuzu dikleştirin. Önce iki kolunuzu ileri doğru uzatın daha sonra sol arka bacağınızı arkaya doğru uzatıp kollarınızla aynı dizaya getirin. Birkaç dakika bekledikten sonra diğer bacağınıza geçin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica