enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Semizotu Mucizesi…

Semizotu Mucizesi…
A+
A-

Semizotunun içindeki işte büyük mucize Enerji değeri olmayan sebze çok sıfır denecek kadar az enerji içermekte. Bununla beraber yağ asitleri açısından oldukça zengin ve muhteşem derecede işlevsel olan mucize bir besindir.  100 gramında 16 kcal barındırmaktadır.
Semizotu
Omega-3 yağ asidinin vücudumuzda yaptıkları:
Sağlıklı beslenme denildiği zaman akla gelen yeşil sebzelerin en başında yer alan semizotu içerdiği yağ ve asitlerle mucizevi bir bitki olduğu gözlemlendi. Kaliteli ve işlevselliği oldukça yüksek olan semizotu sağlımığı çok iyi derecede korur. Bir kişinin günlük beslenmesinde önemli yer tutan semizotu günlük almamız gereken omega-3 yağ asidi kardiovasküler hastalık riskinin büyük oranda azaltır. Semizotu sayesinde otoimmün sistemi çok daha iyi gelişir. Semizotu yeteri kadar tüketildiği zaman tümor gibi hastalıkların büyümesini ingibe ettiği yapılan bilimsel araştırmalarda gösterilmiştir. Kanda bulunan Tirigliserit miktarının düşürülmesine yardımcı olan en büyük silah semizotudur.
Semizotunu sağlıklı beslenme diyet yaparken daha zinde kalmak için günlük olarak belli oranda tüketmelisiniz. Kilo vermeye çalışırken vücudun doğal yollardan vitaminlerini almasına yardımcı olmalısınız.
Omega-3 yağ asidinin vücuda alınımını kolaylaştıran ve omega-3 zengini besin olan semizotu vitaminler ve minareller ile çok zengin bir besin kaynağıdır. İçeriğinde A vitamini olarak bilinen çok güçlü antioksidan dır. Semizotu yeşil yapraklı sebzelerin arasında en gözde olandır. İçerisindeki vitaminler oldukça fazladır. A vitamini vücudun en önemli ihtiyaçlarından olup cilt içinde çok faydalıdır. Güçlü bir antioksidan içeriğinde barındırır.
Semizotu C vitamini olarak da oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Semizotunun günlük değişik şekillerde alınmasına özen göstermelisiniz. Tam mevsimi olan semizotu en doğal vitamin kaynağıdır. Semizotunu günlük olarak yoğurtla, söğüş olarak, kıymalı yaparak tüketebilirsiniz. Semiz otu salatası yaparak çiğ olarak tüketmenizde çok faydalı olmaktadır. Haftada bir kaç gün mutlaka öğünlerinizin arasına eklemeniz vücudun doğal vitaminlerinin alınmasında faydalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica