enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Selülitlere Kahveli Çözüm

Selülitlere Kahveli Çözüm

Birçok yapılan araştırmada kahvenin insan sağlığına faydası olduğu öğrenilmektedir. Kahve ile selülit tedavi edebilmeniz mümkün. Bu konuda istikrarlı olmak ve sonuna kadar ilgilenmek tedaviyi yarım bırakmamak gereklidir. Kahve ile selülitlerin tedavi sürecinde kahvenin içerisinde bol miktarda bulunan kafein sayesinde tedavinin olumlu sonuçlar vermesi oldukça yüksek. Satılan kimyasal ürünlerin bir çoğunun içerisinde bulunan maddelere bir göz atın ve içerisinde kafein olduğunu göreceksiniz. Çoğunlukta göz altı torbalarında ve selülit tedavilerinde kafein bol miktarda kullanılmaktadır. Kafein insanoğlu için önemli bir ilaçtır. Tüm ilaçlar ve besinler gibi azı karar çoğu zarardır. Uykunun gelmesi durumunda içilen bir fincan kahve nasıl insanı kendine getiriyorsa hücreleride benzer bir etkiyle canlanma sağlar. Kafein yeryüzünde bulunan 60’dan fazla bitkinin tohumunda, yaprağında veya meyvesinde bulunur. Bu besinlerin içinde kafeinden en zengin kaynak kahvedir. Çayda bulunan kafein miktarı kahvenin ancak beşte biri kadar kafein vardır. Hücrelerin tazelenmesini sağlayan kahvenin insan vücuduna dışardan gösterdiği etkide oldukça fazladır.

Selülitlere Kahveli Çözüm

Kahve İle Selülit Tedavisi Yapılışı:

– Öncelikle filtre kahvenizi ocakta pişirin ve kalan granülleri sıcak olarak cam kasaye koyun. Kaseye aldığını granüller toz halinde değil parçalar halindedir.

– Daha sonra banyoda yere bez veya kağıt sermeyi unutmayın.

– Ilık olan kahve tanelerini banyoda bacaklarınıza ve selülit olan yerlere masajla uygulayın ve soğudukça tekrar ısıtın.

-Bacağınızda kalan kahveleri sert bir lifle ovalayın. Kahve taneleri yere dökülsede cildin üzerinde kalanlar kese için yeterli olacaktır.

– Kese işleminden sonra bacaklarınıza bulabilirseniz deniz yosunu sürün veya streç uygulayarak sarın. Üst bacak sarılıp birkaç dakika bekletilir.

– Masaj aletiniz var ise girintili çıkıntılı başlığıyla strecin üstünden masaj yapın. Masaj aleti olmayanlar parmak uçlarıyla masaj yapabilirler.

– Bu yöntemi haftada iki defa uygulamanız yeterli olacaktır. Bacaklarınızdaki streci sökün ve ılık suyla masaj yaparak bacaklarınızı arındırın.

– Kahve ve vazelinden yapacağınız krem ile de ara sıra masaj yapabilirsiniz. Tane kahveleri iyice dövdükten sonra herhangi bir krem veya vazelin ile iyice karıştırın ve kendinize doğal kafeinli  masaj kremi yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica