enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saygı Şart

Saygı Şart
A+
A-

Yaşadığınız ilişkide partnerinize karşı sevgi ve saygı daima olmalıki ilişki sağlam adımlarla sağlam temellerle devam etmeli. İlişkide en önemli olan faktör iki kişinin çevresi en önemlisi aile. Her iki tarafında aile dengesi olmalı ve taraflar birbirini sevmek zorunda değiller bunuda bilmek çok önemlidir ama saygı olmazsa olmazlardan. Bir ilişkide saygı çok büyük önem taşır. Buluşmalar görüşmeler aile yemekleri bayram ziyaretleri saygı olmazsa işkence haline gelir ve herkezin birbirine surat astığı laf söylediği meclislere döner.
Düğün alışverişinde kaynana
Bu durum çiftlerin arasında sorun çıkmasına neden olur. Özellikle  gelin kaynana arasında her iki tarafında birbirine saygısı mutlaka olmalıdır. Gelin her zaman saygılı olmayı bilmesi gerektiği gibi kayınvalde de durması gereken yeri bilmeli ve gelinin bir birey olduğunu benimsemesi gereklidir. Gelin kaynana arasında yaşanan gerginlikler yaşansada bazen görmezden gelmeyi bilmek insana mutluluk getirir. Özellikle eş herşeyi bilmemelidir. Bir erkeğe sürekli annesini onu doğuran büyüten annesini kötülemek çok yanlış bir harekettir.
Özellikle başlangıç zamanlarında çıkan gerginlikler uzun yıllara yayılır ve kadın bunu yıllarca eşine dır dır şeklinde eziyete dönüştürür. Örneğin düğün alışverişinde kayınvaldenin herşeye müdahalesi gelini oldukça rahatsız edebilir. Yeni evlenen  çiftin büyüklerinden fikir alması oldukça hoş bir durumdur. Fikir veren kişiyi kaynana olarak düşünmezse gelin gerçekten fikir verdiğini düşünürse çok daha mutlu olur. Kadınlarda oluşan fikir en başından beri kaynanam kendi istediğini yaptırmaya çalışıyo benim evime karışıyo olarak algılar. Çevreden de arkadaşların yaptığı kaynanda mı seninle geldi sana karıştımı söylemleri gelini iyice şiddetlendirerek kayınvaldenin belkide hoş bir fikrini evine karşıtı kendi istediğini yaptırmak için karıştı olarak algılanır.
Öncelikle gelin ve damat alışverişe çıkarken mümkün olduğunca kendileri çıkmaya değil kayınvaldeyide alarak gönlünü hoş etmeyi bilmeleri gereklidir. Bu durum ileride kadın için her zaman büyük bir artı puan olacaktır. Kayınvalde sizin için kötü eşya seçecek olması kendi oğluna da kötü eşyayı layık görmesi gibi bir durum ortaya çıkarır bunu hiç bir anne evladı için istemez. Gelin öncelikle kayınvalidenin her söylediğini yanlış anlamaya odaklanmamalı ve her zaman fikir almanın bir büyüğe danışmanında doğru olduğunu bilmelidir.
Gelin ve damat arasında ortak konuşur ve karar vererek evlerine eşyalarını alırlar. Gelin rahatsız olduğu noktada suçlar gibi konuşarak değil benim fikrim aslında bunu almak sen ne dersin diyerek damadı orda annesine düşman etmeden orta yolu bulmalıdır. Herkez şunu iyi bilmelidir ki bir anne oğlundan bir evlat annesinden vazgeçmez siz bir dönem uğraşır uzaklaştırmaya belki çalışırsınız ama bu konuda yıpranan siz olursunuz ve bir ömür anne evladından ayrılacak değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica