Kadın.Net

Salatalık Yemek Tok Tutuyor

Salatalık Yemek Tok Tutuyor

Her zaman kilo vermek ve kilo almamak konusunda önerilen şeylerin başında sebzeler gelir. Gerçekten de sebze yemek insan vücudu için hem sağlıklı hem de faydalıdır. İçinde bulundurduğu mineraller, vitaminler sayesinde size istediğiniz sonucu verir. Sebzelerin kalorilerinin düşük olması da sizin için yarar sağlayan maddelerden birisidir.  Bu sebzelerin başında gelenlerden birisi de salatalıktır. Salatalığın insan sağlığı ve vücudu açısından oldukça yararı vardır.
Salatalıkta bunlardan biridir dedik. Çünkü salatalık kalorisi düşük olan sebzelerden biridir.  Her zaman C vitaminini limon, mandalina portakal gibi meyvelerde olur diye biliriz ancak öyle değildir. Salatalıkta tam bir C vitamini kaynağıdır. İçinde C vitamininin yanı sıra yüksek derecede minerallerde bulunduran salatalık yağ içermez ve bu yüzden oldukça sağlıklı ve besleyicidir. Salatalık sizi tok tutar ve yemeden uzaklaştırır.
Salatalık Yemek Tok Tutuyor
Salatalıkta yağ olmadığını ve kalorisinin düşük olduğunu söylemiştik. Kimi insanlar salatalıklarına yağ katarak yerler. Bunu yapmayın. Özellikle sabah kahvaltılarında yağ kullanmamaya dikkat edin. Yağı salatalıkla tükettiğiniz anda yediklerinizin kalorisi otomatik olarak artacaktır. Buda doğal olarak size kilo olarak dönecek.
Salatalık sizi tok tutarak yemeden uzaklaştırır ve haliyle de kilo almanızı önler. Bununla beraber eğer salatalıktan fayda alınmak isteniyorsa salatalık kabuklarıyla yenilmelidir. Kabuklarıyla yenilen salatalık sizin bağırsaklarınızı da hızlandırır. Bir yandan tok tutarken bir yandan da bağırsaklarınızı temizleyip kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Kabızlık sorunu yaşamayan insanlarda vücut temizliği için bire bir ilaçtır.
Diyet yapan kişilere diyet listesinde salatalık konusunda herhangi bir sınır konulmaz. Çünkü salatalıkların hem kalorisi düşük hem de kilo aldırmıyor. İstediğiniz kadar salatalık yiyebilirsiniz. Salatalık sizi diğer yemeklerden uzaklaştırır. Çünkü salatalık tükettiğiniz sürece tokluk hissi olacaktır. Diyetlerde serbest bırakıldığına göre bu besini tüketmenin sakıncası yok demek ki.
Özellikle ara öğünlerde yemeklerden önce de yemenizi tavsiye ederiz. Salatalık bu özelliği ile kilo vermeye yardımcı bir besin kaynağıdır. Salatalığı kabuklu ve limona batırılmış şekilde tüketmek tokluğu arttırır ve iyi ara öğündür. Doğruyu uyguladığınız takdirde istediğiniz kadar fit olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica