Kadın.Net

Parfüm Nasıl Kullanır?

Parfüm Nasıl Kullanır?

Parfümün Kalıcılığını Arttırmak İçin Neler Yapmalıyız?

1-) Parfümü elbiselerinizi giymeden önce sürmeniz gerekiyor. Kıyafetleriniz üzerinizde yokken sürerseniz eğer daha uzun süre kalıcı olur. Bunun iki tane sebebi vardır.

Birincisi; parfümlerin çoğu yağ içerdiğinden elbiselerinizin üzerine leke yapabilir ve parfüm lekesi çok zor çıkıyor.

İkinci sebebi ise; vücudunuz ısındıkça parfüm molekülleri harekete geçtiğinden kesinlikle çok daha hoş kokular yayacaksınız. Böylelikle parfümünüz uzun süre kalıcı olacaktır.

2-) Parfümü sıktıktan sonra kesinlikle ovalamayın. Çünkü parfümün ilk baştaki kokusundan farklı bir koku ortaya çıkmasına sebep olur.

3-) En doğru yöntem parfümü 15-20 cm uzaklıktan cildinize sıkmaktır. Böylece kokusu eşit dağılacağı için orijinal kokusu bozulmayacaktır.

Parfüm Nasıl Kullanır (8)

Peki Parfümü Nerelere Sıkmalıyız?

Parfümü nabız noktalarının bulunduğu yere sıkarsanız kesinlikle kokusu çok daha kalıcı olacaktır. Bunlar kalp atışlarının hissedildiği, kan damarlarının derimize en yakın geçtiği yerlerdir. Kulak arkası, boğazın dip kısımları, bilek içleri, dirsek ve diz arkalarıdır. Tüm bu yerlerde parfümünüz çok daha kalıcı olurlar. Bunların dışında tabii ki vücudunuzun diğer bölgelerine sıkabilirsiniz.Parfüm Nasıl Kullanır (4)

4-) Parfümden önce cildinizi mutlaka nemlendirin. Çünkü kuru bir ciltte parfümün kalma süresiyle yağlı ciltteki parfümün kalma süresi birbirinden farklıdır. Yağlı ciltte parfüm çok daha uzun süre kalır. Çünkü parfüm molekülleri yağlı ciltte cilde yapışırlar. Bunun için kokusuz bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Parfüm kokusuyla başka bir kokunun karışmasını istemezsiniz.

5-) Parfümünüzün kalıcı olması için saç fırçanıza parfümünüzü sıkıp öyle tarayın. Böylece yürürken harika bir koku yayacaksınız. Direkt saçınıza sıkarsanız hem saçınız çabuk yağlanır hem de saçta çok yoğun bir parfüm kokusu hoş durmaz.

Parfüm Nasıl Kullanır (1)

6-) Parfümünüzün üç tane düşmanı vardır. Bu üç düşmandan mutlaka uzak tutmanız gerekir. Bunlar ısı, ışık ve nemdir. Parfümünüzü mutlaka güneş ışığından uzak, kuru ve serin yerde saklayınız.

7-) Eski parfüm şişeleri gibi olan ağzı açık parfümler yerine her zaman sprey şeklinde olanları tercih edin. Çünkü havayla daha az temas edeceğinden daha az kimyasal tepkimeye yol açacak ve daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Parfüm Nasıl Kullanır (3)

8 ) Kendiniz için mutlaka doğru kokuyu seçin. Parfümü üzerinizde deneyin. Biraz dolaşın 15-20 dk. Sonra kendinizi koklayın bu süre zarfında değişen kokudan hoşnutsanız o zaman parfümü satın alabilirsiniz.

9-) Parfümün üç tane notası olur. Üst, orta ve alt nota olmak üzere. Bunlardan en kalıcı olanı alt notadır. İlk sıktığınız zaman duyduğunuz koku ilk notaya girer. Sıktıktan bir süre sonra duyduğunuz koku orta notaya girer. En dipte kalan, en yoğun, kalıcı koku da alt notadır.

10-) En kalıcı özler; vanilya, çam, sedir, odunsu kokulardır.

Parfüm Nasıl Kullanır (7)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica