Kadın.Net

Karın Bölgesinde Yağlanma

Karın Bölgesinde Yağlanma

Karın Bölgesindeki Yağlanmaya Karşı Neler Yapabiliriz?

Karın bölgesindeki yağlanmayı azaltmak için sadece egzersiz yeterli olmaz. Bu nedenle dengeli ve düzenli diyette gerekir. Dengeli ve düzenli diyete ilave olacak şekilde haftada 3-4 gün yaklaşık yarım ile 1 saat arasında egzersiz yapılması gerekir. Tabii karın bölgesini sıkılaştırmak için yapılan hareketler mekik gibi. Bel çevresindeki yağları azaltmaz ancak kasları sıkılaştırır. Bel çevresindeki yağları yakmak istiyorsanız yağ yakıcı yani kardiyo egzersizler yapmanızda fayda vardır. Bunlar da yürüme, yüzme, koşma, tenistir. Besinlerin gücünden yararlanarak; kas miktarınızı arttırıp ve yağ yakım hızımızı fazlalaştırKarın Bölgesinde Yağlanma (3)arak düz bir karına sahip olabilirsiniz. Bunun için özellikle tercih etmemiz gerekenler lif içeriği yüksek olan sebze, baklagil, tam tahıllar, yağsız et ürünleri, yine aynı zamanda yağsız süt, yoğurt ve peynir ve doğru yağlar. Yani bunlarda ceviz, fındık, badem, avokado, zeytin ve zeytinyağı gibi bir beslenme modeli oluşturulması bel çevresindeki yağlanmayı azaltıcı etkide olacaktır.

Aynı zamanda yapılan araştırmalarda günde 3-4 fincan kadar yeşil çay tüketimi ile birlikte karın bölgesindeki yağların azaldığı görülmüştür.

Yoğurt; içeriğindeki kalsiyum etkisiyle günde 2-3 kâse kadar tüketildiği takdirde bel çevresindeki yağlanmayı azaltıcı etki gösterir.

Bel çevresindeki yağlanmayı azaltmanın en iyi yolu dengeli bir diyet, düzenli egzersizdir. Yani alacağınız kaloriyi azaltıp, egzersizi arttırmalısınız.

Karın Bölgesinde Yağlanma (1)

Hangi Meyveler Karın Bölgesinde Yağlanma Yapar?

Özellikle yaz aylarında incir, kavun, karpuz, dut ve üzüm yerine çilek, kiraz, erik ve şeftalinin tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Kış aylarında ise nar, muz ve hurma kuru meyveler yerine armut, elma, portakal ve greyfurtun tercih edilmesi gerekir. Meyvelerin dış kabuklarının soyulmadan posasıyla birlikte tüketilmesi glisemik indeksi düşürücü etkenler arasındadır. Tüm sağlıklı besinlerin fazla miktarda tüketilmesi vücudumuzda yağ depolanmasına sebep olacaktır. O yüzden meyveleri de yeterli miktarda günde 3-4 porsiyon kadar tüketmek bizim için yeterli olacaktır. Meyvelerin kabuğunu soymayalım dedik aynı zamanda meyve suları da glisemik indeksi yüksek olan yani kan şekerine hızlı karışan besinlerdir. Bu nedenle meyvenin kendisini yemek her zaman avantaj yaratacaktır. Özellikle diyabetlilerde meyveleri yalnız başına tüketmek de kan şekerini hızlandırıp, yükseltebilir. Bu nedenle protein kaynakları olan fındık, ceviz, badem, süt, yoğurtla beraber tüketilmesinde fayda vardır.

Karın Bölgesinde Yağlanma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica