enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Mutlu Evlilik İçin..

Mutlu Evlilik İçin..
A+
A-

Evlilik karşılıklı saygı ve sevgi esasına dayanan ve heyecanların canlı tutulması gereken bir müessese. Mükemmel olmayan bir dünyada mükemmel bir evlillik beklemek doğru olmadığı gibi imkansızdır. Her şeyden önce eşlerin birbirine saygı duyması gerekiyor. Evlilik için çaba sarf etmek ve emek vermek gereklidir. Evlilik karşılıklı çaba, özveri uyum demektir. Bu yüzden evlilikten mucize beklemek doğru değildir. Çünkü mucize dediğiniz şey aslında sizle alakalı bir durumdur.
Mutlu Evlilik İçin.
Öncelikle yapmanız gereken şey eşinizi  dinlemektir. Onu anlamak, düşüncelerine eğilmek  gerekir. Eşinizi olduğu gibi kabul edin. Onu asla olamayacağı biri olmaya zorlamayın. Çünkü yetişkin bireylerin değişmesi çok uzun zaman alabilir. Ona duyduğunu sevgi ve minnettarlığı muhakkak gösterin. Olumlu davranışlarını takdir. Yaptığı olumlu bir davranış ne kadar küçük olursa olsun mesela lezzetli bir yemek ya da temiz bir giysi…vs. gibi muhakkak takdir edin.
Çünkü bu davranış kabul gördüğünü ve önemsendiğini  hissetttirir. Herhengi bir sorun karşısında birbirinize jutlaka destek olun. Zorluklara beraber göğüs gerin. Bu durum eşinize “Senin her zaman ve her durumda yanındayım.” Mesajı verir. Evliliğinizde uyumlu ve istikrarlı olun. En önemli hususlardan biri de sağlıklı iletişimdir. Birbirinizi dinleyin ve doğru anlayın. Konuşurken birbirinizin gözlerine bakın.
Bu eşinize onu dinlediğinizi ve fikirlerine saygı duyup fikirlerini takdir ettiğiniz mesajını verir. Eşinizin ufak tefek kusurlarını görmemelisiniz. Eğer sizi rahatsız eden bir husus söz konusuysa bu durumu ona bildirin. Ancak bu durum asla şikayet eder gibi  olmamalıdır. Eşinize sevginizi gösterin. O bir çocuk  olmadığı için şımarmaz. Eşinize karşı nazik olmaya çalışmalısınız.
Size yaptıtığı en küçük olumlu harekette bile nazik bir şekilde teşekkür edin. Eşiniz öfkeliyken aynı öfkeyle karşılık vermeyin. Çünkü böyle bir durum evliliğinizi geri dönülmez bir yola sokabilir. Böyle bir durumdan kaçının. Eşiniz öfkeliyken de onu dinleyin ya da farklı bir odaya gidip kendinizin de onun da sakinleşmesini bekleyin. Eğer bir sorununuz varsa eskiden var olmuş sorunları dile getirmeyin sedece o anki soruna odaklanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica