enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Lohusalık Döneminde Nasıl Kilo Verilir?

Lohusalık Döneminde Nasıl Kilo Verilir?
A+
A-

9 ay boyunca bebeğinizin sağlığı açısından ve aşerdiğiniz için bol bol yemek yediniz ve kendinizi hiçbir yemekten alıkoymadınız ve haliyle oldukça kilo aldınız. Tam doğum oldu artık daha düzenli besleneyim derken bu seferde bebeğinize süt oluşabilmesi için bol bol yemeniz gerekti ve bütün bunlar size kocaman bir kilo kütlesi olarak döndü. Şimdi hem besinsiz kalmadan hem de yemeden bu kiloları nasıl vereceksiniz? Biz sizin için araştırdık ve lohusalık döneminde kilo almamaya ve alınan kiloların bebek etkilenmeden nasıl verilebileceğini araştırdık.
Lohusalık döneminde yemenizi kesmeden devam edin hayatınıza ancak bu dönemde bol bol yürüyüş yapın, spor yapın, yüzme yapın. Bunlar lohusalık döneminde sizin için çok önemli olan sporlardır. Bunları düzenli bir saat çerçevesinde yaparsanız daha faydalı sonuçlar elde edeceksiniz. Ancak unutmayın ki her zaman en çok yapmanız gereken su içmek olmalıdır. Saydığımız aktiviteleri yaparken su içmeyi eksiltmeyin.
Lohusalık Döneminde Nasıl Kilo Verilir
Sizi bir çok kişi süt yapması için öneride bulunacağı kendi görüşleri doğruları olacaktır. Ve bunlar genelde tatlı ve şekerli şeyler olacaktır. Ancak biden size tavsiye bol süt için bol su için. Şekerli yiyeceklerin süt yaptığı düşüncesinin arka planı ise tatlı yedikçe susayacaksınız ve bol su içeceksiniz. Bu durumda da tatlı şeylerin size süt yaptığı düşünülecek.
Her yeni anne gibi sizde gece bebeğinize süt vermek için kalktığınızda canınız bir şey isterse hemen yiyeceksiniz ve kendinize telafi olarak bebeğime süt yapması gerekiyor diyeceksiniz. Bu bahanenin arkasına saklanmayın ve gece emzirmelerinde yiyeceklerle baş başa kalmayın. Eğer çok açlık hissederseniz su için. Su hem tokluk hissettirir hem de süt yapar. Aksi takdir de yedikleriniz size kilo yapar.
Lohusalık döneminde size önermeyeceğimiz şeylerin başında diyet yapmak gelecektir. Eğer diyet yapmak istiyorsanız önünüze gelen her hangi bir diyeti değil kendi beslenme alışkanlığınıza ve lohusalığınızı göz önünde bulundurarak yapmak gerek. Hazırlayacağınız bu diyette özellikle bebeğiniz için süt yapan ve size kilo aldırmayacak sağlıklı sebze ve meyvelerden yapılması en doğrusu olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica