enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kilo Verdiren Sporlar

Kilo Verdiren Sporlar
A+
A-


Çağımızın en büyük sorunlarının başında kilo gelir. Teknolojinin bizlere sunduğu imkanlar, hareketsiz yaşam ve beslenme alışkanlıklarımızn değişmesi  bu sorunun giderek büyümesine neden olabiliyor. Oysa düzenli ve sürekli yapılan egzersizlerle kilonuzu kontrol altında tutmak sizin elinizde. Formda ve fit bir görünüm için pahalı spor salonlarına gitmek hem zaman hem de maddi açıdan herkes için uygun olmayabilir. Bu yüzden kendi kendinize uygulayacağınız bazı programlarla fit, sağlıklı ve hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Öncelikle kendinize bir plan hazırlayın.

Kilo Verdiren Sporlar

Yapacağınız sporu muhakkak bir arkadaşınızla beraber yapın böylelikle birbirinize destek olmuş olursunuz ve birbirinizi desteklemiş olursunuz. Her gün muhakkak tartılın. Kilo verdiğinizi görmek sizi motive eder ve sporunuzu daha fazla hırsla yaparsınız. En kolay yapabileceğiniz egzersiz yürüyüştür. Her gün yapılan tempolu yürüyüş hem kilo vermenize yardımcı olurken kalp sağlığınız açısından da faydalı olacaktır.

Bununu yanında yürüyüşün selülitlerden kurtulmaya yardımcı bir spor olduğu da biliniyor. Eğer sıkılşamak istiyorsanız sizin için step ve aerobik uygun olabilir. Bu sporlar özellikle bacak ve kalça bölgesine yoğunlaştığı için sıkı kalçalara ve bacaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu spor dalları fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilmektedir.

Bunun yanında yüzmek de çok faydalı bir spordur. özellikle uzun kasların çalışmasına yardımcı olduğundan güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu yüzden de küçük çocuklar için en fazla önerilen spordur. Yüzmek bütün kasları çalıştırır. Yüzen bir kişinin bütün kasları çalışacağından bölgesel olarak değil bütün vücudu aynı oranda kilo verir. Ayrıca yüzmenin kalp sağlığına da iyi geldiği bilinmektedir.

Dans etmek de iyi bir spor olabilir. Çünkü dans esnasında kişinin bütün vücudu çalışır. Bu nedenle sizin için mükemmel bir spordur. aynı zaman eğlencelidir. Kilolardan kurtulmanın yanı sıra stres atmanıza da yardımcı olur. Bir saat boyunca sürekli dans eden bir kişinin ortalama 750-800 kalori yaktığı hesap edilmektedir.

Bunların dışında bisiklete binmek de keyifli bir spordur. özellikle bacaklardaki kasların çalışmasına yardımcı olduğından selülit yok etmek için ideal bir spor olur. Bisiklete binmek dışarda yapıldığında eğlenceli bir spordur ancak vakktiniz yoksa bir egzersiz bisikleti alıp evde de kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica