enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kayınvalidenizle İyi Geçinmenin Yolları

Kayınvalidenizle İyi Geçinmenin Yolları
A+
A-

Her şeyden önce kayınvalidenizle iyi geçinmek istiyorsanız doğal olmanız gerekmektedir. Onları sevmek zorunda değilsiniz ancak saygıda kusur etmemeniz ve doğal davranmanız gerekir. Karşınızda ki insana yapmacık davranarak onu seviyormuş gibi yapmak çok daha büyük bir kabalık olacaktır. Hele de bunu kayınvalideniz hissederse işler o zaman daha çok karışır ve mesafeli olur.
Kayınvalidenizle iyi anlaşamıyor olabilirsiniz ya da onu sevmiyor olabilirsiniz ancak bunu eşinize ve onun için değerli olan torunlarına , yani çocuklarınıza yansıtmamanız gerekiyor. böyle davranmazsanız hem eşinizi üzmüş ve ister istemez sorun çıkarmış olursunuz hem de aranızda ki mesafeyi daha çok yoğunlaştırmış olursunuz.
Grandmother with adult daughter and grandchild in park
Kayınvalidenizi sevmiyor olabilirsiniz ancak bunu açığa vermeyin ve kendinizi onunla bir savaş içerisinde gibi hissetmeyin. Yapacağınız en küçük yanlış bir hareket sizin başınızı yakacak konuma getirebilir. Haklıysanız bile hem eşinizin hem çocuklarınızın hem de ailenizin gözünde haksın çıkabilirsiniz.
Eşinizin ailesine bir türlü ısınamamış olabilirsiniz bu sizin onlara ters davranacağınız anlamına gelmez. Eşinizi karşınıza alıp detaylı bir konuşma yapabilirsiniz. Ailesinin sizin hakkınızda ki düşüncelerini sorup daha iyisi için neler yapabileceğinizi sormanız eşinizin gözünde sizi artı puana çıkarır ve daha olumlu kaynaşmalar olabilir.
Eşinizle aranızda er ne olursa olsun üçüncü bir kişiyi araya sokmayın. Buna kayınvalidenizde dahil. Tartışma ve anlaşamama ortamlarında kayınvalidenizde işe karışırsa ve eşinizin tarafında destek verirse siz haklı olsanız bile sorunlar çıkar ve her iki tarafa karşıda soğukluk olabilir. Buda sizi üzer.
Kayınvalidenizle ilgili şikayetlerde bulunmaktan vazgeçin. Gözünüze batan her hareketi ona anlatmak ve şikayet etmek zorunda değilsiniz. Eşinizle aranıza kayınvalidenizi sokmayacağınız gibi, kayınvalidenizle aranıza da eşinizi sokmayın. Çünkü bu durumlarda siz haksızsanız bile eşinizin ailesini savunması sorun yaratabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica