enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İş Yerinde Kilo Sorunu

İş Yerinde Kilo Sorunu
A+
A-

Kilo sorununu en çok yaşan gruplardan biride masa başında oturarak çalışan kişilerdir. Sürekli oturarak çalışan ve gün boyu hareket alanı kısıtlı olan kişilerde diğer çalışanlara göre kilo sorunu daha fazla olmaktadır. Hele de iş sırasında sıkıntıdan atıştırmalıklara sarmış biriyseniz bu sizin kilo olmanıza daha fazla etki edecektir. Ancak iş yerinizde, ofisinizde yapacağınız bazı ufak detaylarla kilo almanızı engelleyebilirsiniz. Bu yolla hem olduğunuz kilonuzu korursunuz hem de kilo verebilirsiniz.
İşe giderken otomobil ve ya servis kullanıyorsanız ilk önce bunu terk edin. İş yeriniz evinize yakınsa servis yerine sabah sporu niyetine yürüyüş yaparak iş yerinize gidin. Bu sabahın ilk saatlerinde ki yürüyüşler sizin hem bedeniniz için hem de sağlığınız için oldukça yaralıdır. Eğer iş yeriniz evinize uzaksa bu bir bahane olamaz. Servisle iş yerinize belirle mesafeden sonra inebilirsiniz. İnin ve iş yerinizi yürüyün.  Bunu hem sabahları işe giderken hem de iş çıkışında uygularsanız faydasını göreceksiniz.
İş yerinde öğlen yemeğine çıktığınız zaman da yemekten sonra öğlen yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Ancak bu yürüyüşler yavaş değil hızlı tempolu yürüyüşler olsun. Böylelikle yediğiniz yemeğin yanı sıra kalorilerinizi de kaymış olursunuz. Çok basit ve uygulanabilir bir yöntem olan öğlen yemeğinden sonra ki yürüyüşü denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.
İş Yerinde Kilo Sorunu
İşleriniz yoğun olabilir ancak en az yarım saatte bir masanızdan kalkın. Hatta yarım saati beklemeyin. Her fırsatta ayağı kalkın ve işlerinizi ayakta yapmaya devam edin. Telefon görüşmelerinizi dosya yerleştirmelerinizi ya da herhangi ne işiniz varsa bunu ayağı kalkarak yapmaya çalışın. Sizin için hem kolaylık ve rahatlık olur hem de sürekli oturduğunuz zaman oluşan şişkinliklerden kurtulmuş olursunuz.
Akşam iş dönüşünde yürüyüş yapabilirsiniz. Ancak ben zaten yorgun oluyorum derseniz de evinizde yapacağınız birkaç egzersizle devam edebilirsiniz. Televizyon ve internet başına oturup yığın halini almak istemiyorsanız oturduğunuz yerden kollarınızı ve bacak kaslarınızı çalıştıracak birkaç yolu deneyebilirsiniz. Emin olun bunlar sizin yorgunluğunuzu da almaya yardımcı olacaktır. Bu şeklide iş yerinde kilo almayı da engellemiş olursunuz ve faydalarını de görürsünüz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica